Nenáročné květiny

Od: Datum: 21.10.12 14:10 odpovědí: 6 změna: 24.10.12 17:33

Zdravím všechny zahradnice a zahradníky, tak tu máme podzim a já už zase plánuju, co bych si na jaře mohla zasadit.Poradíte mi nějaké kytičky, nenáročné, které nejsou drahé a vypěstuju je ze semínek za pár korun? Nevadí mi práce kolem toho, ale nechci do zahrady vrážet moc peněz. Mám na mysli něco třeba jako afrikány, ze kterých si nasuším semínka a každým rokem pěstuju s nulovými náklady. Nebo mám ráda kany, taky nemusím pořizovat každý rok nové a udělají spoustu parády. Obojí je nenáročné, roste téměř všude. Prosím o nějaké vaše typy. Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.12 14:34
avatar

Já pěstuji astry, gazánie, hvozdíky a jiřinky ze semen. Kupuji i sáčky se směsí letniček i podle barvy. Některé jsou náročnější na předpěstování. Moc se mi líbí karafiát s černobílými květy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hahanaj*
Datum: 21.10.12 15:12

Já mám na záhonech měsíčky , astry,cínie,macešky , afrikány skalkové , nízké žluté, oranž. žíhané, vysoké žtuté ,oranž. a bílé .dále se mi vysemení datury , hledíky .Kupuji jen voskovky, muškáty, milionbells a petunky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 10:25

Godetia (zářivka) se jen naseje a nic víc s ní nemusíte dělat. Pak jednoduché astry - stejný postup a vzešlé vyjednotit nebo rozsadit. Okrasný červený len - nasít hustěji nebo do hnízda - víc se o něj starat nemusíte. Měsíček lékařský - kvete až do mzrazů, pokud mu budete odstraňovat odkvetlé květy. Když některé necháte dozrát, sám se vysemení na příští rok. A je jich ještě spousta, tyto mne napadly jako první.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.12 13:36
avatar

Mám ráda všechny květiny, které už zde byly napsány, ale hodně ráda mám ostálky - cínie, je mnoho druhů, dají se pěstovat ze semínek, jsou krásné na záhonu i ve váze. Tam i dlouho vydrží a některé vypadají jako gerbery. Ještě mám hodně ráda macešky, hlavně ty drobné, převislé a chryzantémy, ty jsem teda nikdy ze semínek nepěstovala, ale jsou krásné. Kytiček je hrozně moc, některé neznám ani podle jména, jen vím že jsou krásné, a dělají radost. Obyčejný afrikán je také hodně vděčná letnička, a je ho nesmírně moc druhů...*slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: atrix*
Datum: 23.10.12 13:36

Dobrý den, děkuju moc za odpovědi, určitě něco vyberu. Našla jsem i katalog Lukon Bulbs, už jsem si od nich objednávala. Mám tam ještě pár kytiček vyhlídnutých. Je to ok, pokud ještě teď na podzim zasadím? Přece jen, za chvíli je tu listopad. V katalogu mají napsané, že do listopadu zasílají, můžu teda eště sázet? Díky.

Datum: 24.10.12 17:33
avatar

Teď na podzim můžete vsadit některé trvalky. Rudbeckie, růže, chrpy, kopretiny, pivoňky, skalničky, atd...ale je nejvyšší čas, už hlásí mrazy a sníh. Na podzim se sází i jarní cibuloviny, ale tak v září, teď už je dlouho, už by nezakořenily. Nově zasazené dobře zalijte a přihrňte, hlavně růže zeminou. Můžete zakrýt i chvojím z lesa, záleží jaká je u Vás tuhá zima. Tak ať něco pěkného vyberete, ať Vám vše příští celý rok kvete.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.