Jak zčervenat vánoční hvězdu?

Od: Datum: 17.10.12 06:52 odpovědí: 15 změna: 19.11.12 10:58

Dobrý den, mám už několik let od tety 2 vánoční hvězdy. Když mi je dala, měly nádherně červené listy nahoře /jakoby ty květy/. Poté červené listy opadaly. Rostliny mám pořád, jsou pěkně olistěné, ale barvy zeleného špenátu.

Dočetla jsem se někde, že se má rostlinám prodloužit noc, třeba kbelíkem. Tak nám loni v obýváku dělaly společnost 2 kbelíky, kterými jsem vánoční hvězdy po část dne přikrývala - pak prý zrudnou. Nestalo se nic. Byly zelené, jsou zelené a asi i budou zelené.

Co s nimi mám dělat? Nejlepší podle mě je vyhodit je a koupit si na vánoce novou barevnou vánoční hvězdu. Ale rostliny vyhazuji nerada, jsou to také přece jen živí tvorové a je mi jich líto.

Nevíte, co s nimi, aby mi zčervenaly? Díky moc vše, Jaga.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 07:14

Nevyhazujte.Letos vam asi nezcervena,ale zacnete s procedurou od jara.Na jare rostline seriznete vrcholove casti,muzete i hloub.Pozor na jedovate mleko,ktere bude vytekat,muzete oplachnout vlaznou vodou,aby prestalo teci.Nasledovne je dobre rostlinu presadit.Muzete ji rosit a doporucuje se letneni,hnojit,aby proste zesilila.Odstrihnute vrcholky si muzete zasazet do raseliny s piskem a prikryt pytlikem,ci sklenici,obcas vyvetrat a takto si namnozit nove rostlny.Od rijna udrzovat opet vlhko,teplo,nesmi mit pruvan od okna a zacneme se zatemnovanim.Nejvic se doporucuje neco prodysneho,nejaky tmavy pytlik z papiru.Takze od poloviny rijna vecer navleknete zatemnovani a nechate do rana 12-14 hodin,pak odkryt a mit na svetle.Po 2 mesicich zatemnovani zcervena,vykvete.Po odkvetu umistete na chladnejsi misto a snizte vlhkost . na jare vse zopakovat.

Ohodnoceno: 3x

Od: viky®
Datum: 17.10.12 09:11

Dobrý den, Jago. :) Dole je návod, jak přimět vánoční hvězdu kvést. Je to pracné, ale hvězda musí mít zkrácený den, jen na 10 hodin. Pak na vánoce kvete. Papírová krabice je nejlepší.

Každá vánoční hvězda od nás, skončí u mé sestry, která si dává tu práci a krátí květinám den, na další rok na vánoce má za okny, třeba 5, kvetoucích vánočních hvězd. Neměla bych tu trpělivost. Jen můj názor.

http://hobby.blesk.cz/clanek/…kazdy-rok-jak-to-zaridit.html

doplněno 17.10.12 09:13:

Možná, když se nyní začne zkracovat den, tak vykvete později. Mám kvete až do března.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.12 11:30

Dovoluji si udělit Viky velkou pochvalu za radu, jak přimět ,,vánoční hvězdu,, kvést. Je vidět, že jste velmi zkušená odbornice.

Datum: 17.10.12 19:49

Jago, vesměs jsou zde odpovědi správné. Jsme právě v období podzimu, takže papírovou krabici a přikrýt na 14 hodin každý den. To znamená, že nebudou mít ani paprsek světla. Úplnou tmu. To se musí dělat každý den, po dva měsíce. Takže v lednu by ti měla vykvést. Normálně se začíná koncem září, začátkem října. Takže nic není ztraceno, budeš je mít o trochu déle. Musí mít ale opravdovou tmu, černočernou... Někdy si lidi myslí, že když je noc, tak je tma, ale pro tyhle kýti není. Stačí světlo z ulice, nebo se díváš na televizi, nebo projdeš chodbou a na chvilku si rozsvítíš a tak dál... To všechno té kytce vadí. Ale máš čas, tak to zkus a určitě ji nevyhazuj. Ano, máš pravdu, je to "živý organismus". Nevím, jestli jsem to napsala správně, taky nejsem Děda Vševěda. Ale roste to, tak je to živé a basta fidli. Tak pak napiš, jak to dopadlo, papa, S.

Datum: 18.10.12 10:53

Suzy,jedna se o to jen noc prodlouzit,aby mela rostlina jen cca 10hod.svetla.takze paprsky mit bude.Prikryt se ma v noci.

Datum: 18.10.12 15:58

Juglans, však já to tak myslela. Na noc přikrýt a nechat přikryté deset hodin, pak odkrýt. Ale jde o to, že když není úplně zakrytá a courá se kolem, rozvítí se, nebo svítí televize, té kytce to vadí, i když nám se zdá, že je tma. Já už ji nemám, ale pamatuji si, že jsem se touto radou řídila a opravdu krásně kvetla. Asi si ji letos zase koupím a příští rok to zkusím znovu...

Datum: 18.10.12 21:33

Suzy,lepe na 14 hod.prikryt a 10hod svetla.Jinak s tim umelym svetlem jako lampa,to si nejsem jista,jestli v tomto pripade vadi.Ale jinak rostliny,kdyz se jim naopak prisvicuje,tak to musi byt specielni svetlo s ultraf.zarenim,aby na to rostliny reagovaly.Ale nehadam se,fakt u tehle kytky nevim jak dalece by vadilo.Nejspis mate pravdu.

Datum: 18.10.12 21:54

Juglans, opravdu jsem si to nevymyslela. Musí být deset hodin v naprosté tmě. Téhle květině vadí jakékoliv světlo. Proto se lidé diví, že jim nekvete. Kdybych to nevyzkoušela, tak bych o tom nemluvila. Fakt už ji nemám, nějaká kamarádka ji tenkrát na mně vykručela, a já si řekla, že to neva, že když to šlo jednou, půjde to i podruhé a pořídím si novou. Jenomže pak jsem šla do jiných kytek a na tuhle úplně zapoměla. To záření se používá při pěstování konopí. A určitě i u jiných odrůd, ale v tom zase tak zběhlá nejsem, neboť takové žádné nemám. Tak zatím ahoj a hezký zbytek večera. S.

Datum: 19.10.12 00:27

14 hodin naprosté tmy, 10 hodin světlo, světlo vadí jakékoliv

Datum: 19.10.12 08:05

Děkuji vám, milá děvčata, ale já to snad opravdu raději vyhodím. I když mi toho je trochu líto. Jak jsem už psala.

Je to dost složité a navíc mít v obýváku na stěně pořád přiklopené 2 kbelíky - žlutý a zelený, to není nic pěkného. Děda si mě už dobíral: Tak kdypak nám ty kýble už konečně zakoření? Nemám je trochu pohnojit?*smich*

Před Vánoci ta nová kytka není drahá, má krásnou sytě červenou barvu a svůj účel - okrášlit byt o Vánocích, na 100 % splní. A pak se jí zbavit. Co nadělám. Takový úspěšný pěstitel nejsem a dědu ty kbelíky opravdu dráždí. Zdraví Jaga.*smich*

Datum: 14.11.12 20:09

Dobrý večer, babuško - taky mám od loňska vánoční hvězdu. Tentokrát snad zázrakem nepošla (jako vždycky) a po brutálním seříznutí se nádheně rozkošatila. Tak jsem ji začala v říjnu zatemňovat. Ale asi jsem na to šla nějak špatně, začaly jí žloutnout a opadávat listy a na vrcholcích se začaly vytahovat dlouhé bleďounké šlahouny a na koncích malinké zdechlé lístečky. Asi nepochopila, že má začít červenat. Po měsíci jsem ji přestala trápit a teď mi trůní na stole krásný tmavozelený keř... tak co už.

Hlavně ať jsme v pohodě - na Vánoce i kdykoli jindy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.11.12 10:16

Ještě ji nevyhazujte. Dneska jsou na trhu kultivary, které červenají automaticky bez toho, že by se s nima dělaly cyráty. Teta má takové v paneláku na okně v červené i žluté varantě a už několik let jí na vánoce kvetou. Taky u nás se v ložnci se nám je daří takhle oživovat už pár let i když tam to možná bude tím, že máme venkovní žaluzie které často ráno zapomeneme vytáhnout takže kytičky mají v zimě tmu standartně

Datum: 19.11.12 10:58

Jaguš, mě ta vánoční hvězda vždycky chcípla. Na Vánoce vydržela, ale pak vždy odešla do věčných lovišť. Já jsem vždycky kupovala vánoční hvězdu od charity - za stovku, byla krásná a navíc mě hřál u srdce ten pocit

Datum: 17.11.12 22:02

Velice děkuji za odpovědi, vždy si je tady rád přečtu. Zvláště od odborníků, ještě jednou díky.

Od: ladaadal*
Datum: 19.11.12 10:28

Babčo, každá slušná ženská zčervená, když se stydí, zkus před hvězdou mluvit sprostě, nebo se svlíkni do půl těla (případně do naha). Je-li slušná, zčervená, pokud ne - vyhodit*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.