Ochrana stromů

Od: Datum: 16.10.12 17:47 odpovědí: 3 změna: 16.10.12 22:56

očistila jsem kmeny stromů kartáčem, oloupala popraskanou kůru a natřela je vápnem. neublížila jsem jim víc než pomohla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 18:33
avatar

Kartáč stromu neublížil. Natřením vápnem jste udělala dobře. Jenom nevím, kolik jste oloupala té popraskané kůry. Já osobně nikdy popraskanou kůru neodstraňuji. Natřením kmene vápnem strom chráníte a zároveň kůru dezinfikujete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 16.10.12 20:20
avatar

Dobrý den, DD. :) Prohlédněte stromy, zda po oloupání nejsou na kmenu, nějaké rány. Když na kmenu stromu je rána, první bych ránu ošetřila, proti houbovým chorobám a pak ránu zamazat, stromovým balzámem. Je to jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.10.12 22:56

Pokud jste loupáním kůry nazašla až do živého, tak jste udělala vše OK. Kartáčem (dělá se to i ocelovým) jste odstranila případné lišejníky a velké šupiny kůry, které mohou sloužit jako úkryt pro přezimující škůdce. Vápnem jste udělala ochranu proti mrazovým prasklinám v předjaří.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.