Zazimovat levanduli

Od: Datum: 14.10.12 07:17 odpovědí: 18 změna: 16.10.12 08:23
Hezkou neděli přeji.Na zahradě se mi přes léto krásně rozrostla levandule.Zužitkovala jsem jí do skříně a stále má nové výhonky ale už nekvete.Teď bych se chtěla zeptat zda jí ostříhat,přikrýt chvojim díky mrazum nebo vykopat a přenést domů.Vůbec nemám s tím zkušenost.Chtěla bych aby mi ještě do vánoc vykvetla ale už doma.Je to nejpřírozenejší vůně kterou znám.Dekuji za rady.
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.12 07:46

Už ji nestříhejte, nechejte to až na jaro. Na zimu ji přikryjte chvojím. Není třeba ji vykopávat a přenášet. a byla by to škoda, když se jí tak daří, potřebuje si taky odpočinout aby byla zase pěkná příští rok. Raděj si zajděte koupit novou na zimu domů a na jaře ji šupnete ven.

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 14.10.12 10:24

Dobrý den Krkovičko. Levandule, je nenáročná kytička. Nyní bych jí, jen zakryla chvojím a nechala do jara.

Normálně jí v srpnu, když odkvete, ostříhám odkvetlé větvičky, ne do tvrdého dřeva, tam už neobrazí. Do zimy krásně obroste a nezmrzne. Jen můj názor.

doplněno 14.10.12 12:34:

Pro Pt.

V květináči si levandule nemůže udělat velký kořenový bal, proto by mohl venku zmrznout, i když se zapustí i s květináčem do země.

Co bych udělala já. Nastříhala bych asi pět větviček, tak 20 cm a nasadila do země. Dala bych na větvičky, uříznutou pet lahev.( jako skleník) Bude to nová levandule, do květináče.

Levandule, co je v květináči, bych zasadila venku do zahrádky, zalila a zakryla chvojím. Na jaře se může přesadit do květináče, nebo nechat na zahradě volně růst a do květináče zasadit nové výhonky. Jen můj názor.

doplněno 14.10.12 12:35:

Levandule se dá pěstovat doma i venku.

Ohodnoceno: 5x

Od: pt®
Datum: 14.10.12 10:56

Mám také Levanduli, ale v kořenáči, asi to není ta venkovní. Takže do země ji nedám. Mám ji s kořenáčem nechat doma za oknem, nebo ji dát s kořenáčem do sklepa? Poroste mi dál i příští rok? Děkuji za radu. - pt

Datum: 14.10.12 13:01

Milá Viky, já měla za to, že je více druhů levandule, venkovní a pokojová. Ale já dám teda kořenáč s levandulí za okno, uvidím, co s ní bude. děkuji. - pt

Od: viky®
Datum: 14.10.12 18:07

"Pt" děkuji. Když bude kytička venku za oknem, měla by vydržet do - 28 stupňů, jen se musí ochránit květináč, před promrznutím. Nemáte balkon, kde by květináč i levandule byl částečně chráněn? Levandule má hodně druhů barev. Jen můj názor. Viky

doplněno 15.10.12 22:33:

Pt, v chladném pokoji se bude mít levandule dobře.

Datum: 14.10.12 20:10

Viky, já myslela, že dám Levanduli s kořenáčem za okno do pokoje, dovnitř, do místnosti, kde se netopí, jen vyjímečně. Je tam minimálně + 10 st. - pt

Datum: 14.10.12 11:20

Já jsem měla na zahradě několik velikých a už dost starých levandulí. Milovala jsem je. Na konci strpna, začátkem září jsem jim sestříhala korunku tak, aby byly úpravné a pěkné. Na zimu jsem je nepřikrývala a to byly na otevřené pláni, kde se vítr neměl na čem zastavit. Byly krásné po mnoho let.*jasne*Byla jsem nemocná a špatná a vyšívala jsem křížkem. Jednou jsem chtěla udělat několika ženám z rodiny radost, tak jsem vyšila pytlíčky a do nich jsem dala sušenou levanduli. Je to už několik let, takže jsou už kapku zažloutlé, ale všem nám ve skříních visí dodnes.

Ohodnoceno: 5x

Od: krkovicka*
Datum: 14.10.12 12:51

Jejda.Kdybyste ještě šila hned bych si pytlíčky u Vás objednala.Onehdy jsem zakoupila dva pletené pytlíky naplněné materidouskou a druhý levanduli.Byly z chráněné dílny.Než jsem je dala rodině tak doma díky aroma se nedalo vydržet Voní jim dodnes,jen ne už tak silně.
Datum: 14.10.12 13:02

"babkazov", krásné pytlíčky, i levandule. Miluji styl Provence...

Od: stribrnak*
Datum: 14.10.12 20:17

Babakzov klóbrc dolů,smekám,pěkná práce*palec*

Od: polinek*
Datum: 14.10.12 22:08

ještě přidám

Datum: 14.10.12 22:33

Děkuji všem za pochvalu *hi*

Datum: 14.10.12 22:05

pytlíčky jsou velice pěkné,,mám také ale menší a v bílém.

doplněno 14.10.12 22:49:

závěs levandulový,,mi levandule moc vypěstovat nejdou ,,jsou drobné,,krásné jsou ty Francouzské,

To kolo jsem jentak pověsila na vyrovnání řetízků a úpravu,,až budu na chatě vyfotím ,,toto mám nafocené z domu

Datum: 14.10.12 22:09

Že by sušák?Zkuste dodat fotku.

Datum: 14.10.12 21:55

levandule,obrázky z chaty

doplněno 14.10.12 22:14:

to kolo, mám na něm levandulové hrníčky,,,,,,,pověsila jsem ho v koupelně mám ho na chatě nad ostrůvkem .,,včetně pytlíčků.Také právě se chystám ještě si nějaké vyšít. Mám i hodiny a jiné věci s levandulí na chatě ,závěsy a jiné obrázky ,,Tento rok jsem dostala levandulový záchvat.

Datum: 15.10.12 20:22

Nestrihejte,jen prikryjte chvojim.Takto mi preckala letosni zimu .

Datum: 16.10.12 08:16

Pokud ji budete brát na zimu domů v květináčl, dočkáte se jen dlouhých vytáhlých výhonů, které nepokvetou a ani nebudou moc vonět - na to je potřeba léto a sluníčko. Na zahradě ji jen přikryjte chvojím a měla by vydržet, i když loni byla divná zima a ani chvojí nestačilo a dvě kytky mi vymrzly.

Během vegetace se levandule stříhá ihned po odkvětu, aby keřík hezky zhoustl a nasadil na bohaté kvetení v příštím roce.

Datum: 16.10.12 08:23

Ano,ufikla jsem květy a usušila ve skříni to bylo koncem srpna-už schly zavěšený.Sice levandule nezačla zovu rašit ale zespoda má nové vyhonky.Děkuji za radu.Uvidím co přinese Jaro.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.