Jak roste japonský topol

Od: Datum: 13.10.12 00:34 odpovědí: 8 změna: 13.10.12 16:18

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jak je to s tím topolem nyní? Máme krb a asi 40 árů pozemku vedle zahrady. Kamarád mi říkal, že je to lepší než tam pořád sekat trávu. A hlavně náklady na tuhle plochu by prý byly nějakých 10 tisíc včetně příprav pozemku.

Díky

Jana


avatar
strejc uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: prochy35*
Datum: 13.10.12 07:35
 

mě třeba všchno pošlo, někde se stala chyba

 
Od: drejdl*
Datum: 13.10.12 07:35
 

Zdravím jano, soused má as 8 arů a na tom zasazeny japonské topoly. Sledujeme jeho snažení, loni jsme se smáli, letos se pomalu přestáváme smát, vyrostlo mu to nyní asi do 3m výše a roste to před očima. Zatím jsou to takové tenké vyčmoudlé pruty, ale už tomu začínám věřit. Akorát to není moc hezké napohled, jak se to klátí sem-tam.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.12 08:34
 
avatar

Japonský topol je další zavlečená invazivní plevelná rostlina na naše pozemky. Nemá tady přirozené škůdce a tak je schopen se nekontrolovatelně množit. Dneska se to zdá jako bezpředmětné, ale za pár let ovládne naše lesy a vytlačí přirozené porosty. Nepodceňujte to! Uhlídat se to nedá. Jako příklad může sloužit třeba "bolševník velkolepý", dovezený bůhví odkud jako okrasná rostlina. V západních Čechách s ním už řadu let marně zápasí. Dneska ráno byl v TV zrovna pořad o zavlečených plevelech, bylo to velmi poučné.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrspatenka
Datum: 13.10.12 08:52
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Od: buss
Datum: 13.10.12 09:29
 

Aby to rychle rostlo musí být na to také zem. Ze 100 nasazených zůstaly 2 ks. Zkušenost taková (se všemi stromy, plotem), že je třeba sadit na podzim, léta to "spí" a pak se to teprve rozjede a jakž takž roste. Jílovitá půda, po půl metru tvrdne a pískovec. Kořeny pak nejdou do hloubky.

 
Od: nemec*
Datum: 13.10.12 12:18
 

magdon - tam je to ošetřeno tuším desetiletou lhůtou, dýl se stromy nemohou nechávat, ne?

taky jsem do toho byl celej žhavej (máme hektar pole) - japonský topol, myscanthus či jak se tý trávě říká - no nakonec mi tak nějak došlo, že je to hlavně vejvar pro firmy, který dělají řízky. pro pole to žádná odměna není, ani to půdu nijak nezlepší, ale mimo pole to zase prd roste, takže jsem si říkal, že to pro mě nemá cenu.

to už se mi víc líbí např. výmladkový les - např. u nás na zahradě líska, která půdu na rozdíl od topolu kultivuje - pokud je teda pravdou, že co psáno, pravda je. jenom kdo začíná, tak bohužel se jen tak vlastního dřeva jen tak nedočká..

 
Od: petrspatenka
Datum: 13.10.12 12:39
 

To je problém naší legislativy. Zatím není nikde uvedeno, kdy se má plantáž zlikvidovat. A dnes se už ví, že půda je po zlikvidování bohatší o spoustu minerálů díky mikroorganismům atd. To že je půda po 25ti letech vyčerpaná, není pravda. Vyčerpaná je ta rostlina. Stačí si přečíst pár odborných článku např z VÚKOZU.

Petr

Datum: 13.10.12 16:18
 
avatar

Pane Špatenka, můžete mi jen ve stručnosti vysvětlit, proč založíte dotaz pod nickem jana1981 a pak si na něj sám odpovídáte? Chápu, že tak činíte naprosto nezištně a že jistě pouhou shodou okolností prodáváte právě zmíněné topoly. Stejnou náhodou jistě bude i to, že podobně ,,náhodně´´ se Vaše příspěvky na toto téma objevily v diskuzích na www nasetraktory, energoprotal, mojestarosti, tzb info a pravděpodobně i dalších.

Proč si naprosto normálně nezaplatíte reklamu? Ono to stojí peníze, že... *blee*

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.