Rostlina s bílými květy

Od: Datum: 24.08.13 09:10 odpovědí: 8 změna: 25.08.13 12:07

Dobrý den, předem se omlouvám za můj další rostlinný dotaz, opravdu si ale nevím rady. Prohledala jsem dvoudílný herbář, snažila jsem se pátrat i na internetu. Marně. Pozná někdo tuto rostlinu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 725
Datum: 24.08.13 09:13

A přitom je jí všude plno. Dokonce roste i mezi spáry chodníku.

Datum: 24.08.13 09:59

Pravděpodobně turan kanadský.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.13 13:55

Děkuji.

Datum: 24.08.13 14:04

Není však jistý rozdíl v rozložení květů? Na mých fotografiích jsou květy čistě na horní části stonku, v jakémsi seskupení. Kdežto zde - http://www.botanickafotogalerie.cz/fotogalerie.php?lng=cz&latName=Conyza%20canadensis&title=Conyza%20canadensis%20%7C%20turanka%20kanadsk%C3%A1&showPhoto_variant=photo_description&show_sp_descr=true&spec_syntax=species&sortby=lat - jsou květy rozloženy po celé úrovni stonku? Nechi zpochybňovat Vaši odpověď, potřebuji pouze ujištění.

Datum: 24.08.13 14:27

Ano, je rozdíl v rozložení květů, všimla jsem si. Proto jsem také napsala "pravděpodobně" a nedala odkaz na konkrétní rostlinu - to ujištění.

Berte to případně jako návod pro své další hledání, nebo to může být i jakýsi návod pro jiné rádce a jejich hledání v jiných knihách. Turan to nejspíš bude, ale je jich víc.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.13 15:21

Jistě, ještě jednou děkuji.

Datum: 24.08.13 15:48

Stále však prosím - kdyby kdokoliv z Vás poznal tuto rostlinu a uvedl zde její název, byla bych moc vděčná. Zatím marně pátrám, internet zobrazuje převážně pouze turan roční, kanadský či ostrý, nemohu nalézt další druhy.

Datum: 25.08.13 12:07

Již není nutné se touto rostlinou nadále zabývat. K jejímu jménu jsem sice nedošla, stihla jsem si už ale obstarat náhradu - tentokrát 100% turan kanadský.

Děkuji všem za snahu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.