Jak pěstovat sundaville

Od: Datum: 09.10.12 13:22 odpovědí: 3 změna: 06.12.12 14:56

Na jaře jsem dostala dvě květiny na zahradu. Sundaville a oleandr. Poraďte, jak je mám nechat přezimovat, jestli je pěstovat jako pokojové rostliny a nebo je nechat v chladu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 14:17
avatar

Sundaville = Dipladenie

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.10.12 18:27

Pěstováním oleandru se zabývám dlouhá léta. Oleandr má mít "nohu ve vodě a hlavu na slunci". Čili má rád hodně vody, nejlépe když v misce voda stojí, prospívá mu chráněné slunné místo tj. na jižní straně domu, pak hodně kvete a pravidelné přihnojování 1x týdně. Já si vždy zapěstuji stromek. Nyní jsem měla strom starý 20 let a protože jsem na něj neměla místo pro přezimování - místo by mělo mít teplotu od 5 do 10 °C a musí být světlé - tak jsem se s ním musela rozloučit protože se mi prostě nevešel. Samozřejmě, že se pak v zimě zálivka omezuje jenom tak, aby byl navrch vlhký. Jestli bude oleandr na místě, kde na něj prší, pak je vhodná odrůda s jednoduchými květy. U plnokvětých odrůd dochází vlivem deště k poškození okvětních lístků a nevypadá to pak hezky. Tyto květy se musí odstraňovat. Nádoba, ve které je pěstován musí být větší. Oleandru na jaře nevadí, když už je velký, částečné "ořezání" kořenů Oleandr je původem z jižních zemí. V Itálii roste divoce. Má barvy bílou, růžovou, červenou a nyní se objevila i žlutá, ale tato barva není čistě žlutá je to odstín asi jako má slupka banánu. Tento odstín prodává např. zahradnictví Starkl. Množí se tím způsobem, že se větvička s kolínkem ponoří do vody na několik týdnů až zapustí kořeny. Škůdci mě oleandr nikdy netrpěl. Ranní mrazíky kolem -1°C mu nevadí, ale radši se starám, aby byl již v tuto dobu přemístěn dovnitř. Snese udržovací řez koruny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aliisha
Datum: 06.12.12 14:56

ideální je přezimovat květiny v chladném ale světlém prostředí. na chodbě u okna atd...průběžně jim odstraňovat nové výhonky. Když se blíží jaro, nechat je v teplejším počasí na balkoně, aby se aklimatizovaly...v dubnu je umístit na zahradu...budou se celé jaro, léto a podzim odměńvoat bohatou, nádhernou květenou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.