Skvrnitost růží

Od: Datum: 07.10.12 16:03 odpovědí: 7 změna: 08.10.12 23:52

Dobrý den, nemáte náhodou někdo nějaký osvědčený přípravek na černou skvrnitost růží? Koupila jsem nějaký v OBI, postřikovala

jsem co 14 dní a vůbec nepomohlo, skvrnitost se množila dále, některé růže vůbec nekvetly a hned opadaly. Prý to byl letos velký problém na hodně místech *nevi*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.12 16:22

Dobrý den. Já jsem letos neměla na růžích vůbec černou skvrnitost. Důležité je popadané napadené listí nenechávat pod růží. Z napadeného listí se infekce na jaře rozšíří na vyrašené listy. Dle potřeby používám postřik Baycor 25WP, nabo Rosemix.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.10.12 16:34

Chce to postrik vicekrat,i brzy z jara,nez maji listy.Proste prevence.Dulezite je vsechny napadene listy sebrat a spalit.

Od: andrea1*
Datum: 07.10.12 19:38

Přímo se prodává přípravek na postřik proti černé skvrnitosti růží. Chce pravidelně opakovat. Růže tímto trpí obzvláště v pozdním létě. A nebo když je deštzivé počasí. Je to plísňová choroba.

Od: lemar0
Datum: 08.10.12 08:22

Včera v Receptáři říkali, že se jedná o houbovou chorobu.

Datum: 08.10.12 08:42

Na černou skvrnitost růží se používají fungicidy Baycor, Dithane, Discus,Saprol,Syllit. Postřiky se provádí preventivně od června. Napadené listy odstraňujte a palte. Ne do kompostu.Nezalévet růže na list, držet řezem vzdušný keř, vysazovat na místa s prouděním vzduchu, vybírat odolné odrůdy, nepřehnojit dusíkem.

Datum: 08.10.12 09:18

Baycor - zabírá hned na tři problémy růží najednou - na černou skvrnitost, na rez a na padlí. Ale musí se to postříkat několikrát za léto a opadané listy s chorobou vysbírávat, protože je to zdroj nákazy na další sezónu.

Od: polinek*
Datum: 08.10.12 23:52

Včera to bylo zrovna v Receptáři - je to změnou počasí. Říkali,že hned na jaře postříkat.Listí zlikvidovat. Najděte si poslední Receptář.Ono to mají vesměs všechny růže,,já je právě kvůli tomu zlikvidovala. To stříkání nemusím ...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.