Zakalená voda v jezírku

Od: Datum: 22.08.13 16:17 odpovědí: 1 změna: 22.08.13 16:26

Letos mám vodu v zahradním jezírku 4 x 6 m zakalenou do černa. Nikdy se to nestalo. Divím se žábám, že tam vůbec vegetujou. V jezírku jsou tři lekníny, rákosí. Nějaké jsem na jaře zlikvidovala. že by to bylo tím? Že by se narušila biorovnováha? Dost vody, vzhledem k suchu, ubylo. Jezírko je čistě přírodní. Není v něm folie. Je využito jílovitého podloží.

Na jedné straně jezírka je smuteční vrbka s hastrmanem. Takže spady listí na podzim do vody jsou. Jezírko existuje již řadu let, ale toto se stalo poprvné. Je pravda, že voda nikdy nebyla ukázková, ale tak nějak pořád v normě. Co se dá se zakalenou vodou dělat? Je divné, že se černý kal neusadí.

Za rady předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 22.08.13 16:26
avatar

Dobrý den,

bude to jen řasa, které se daří.. zkuste si pořídit Pistii je to neskutečný žrout živin, - zakrátko obroste celou hladinu, ale stačí jí posbírat a hodit třeba do kompostu, nebo vyhodit, až vycucá z vody co půjde, sama začne odumírat a voda by měla být mnohem čistější..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.