Ořezání japonské vrby

Od: Datum: 05.10.12 13:48 odpovědí: 5 změna: 06.10.12 20:42
avatar

Dobrý den, mám už několik let japonskou vrbu na zahradě. Vyšší kmínek a na něm kulovitou velkou korunu, zjara s růžovými, později žlutozelenými lístky.

Koruna je už hodně veliká, chtěla bych ji celkově zkrátit - ostříhat.

Myslíte si, že to mohu udělat teď na podzim? Aby mi přes zimu s těmi ranami na větvičkách nezmrzla. Na jaře, když jsou ty lístky tak krásné, je mi líto to ostříhat. Kdy je tedy na to ostříhání nejlepší doba?
Děkuji všem.*slunce*Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.12 13:58

Vrby je obecně nejlepší řezat v předjaří,popř.na jaře a nebojte se obroste tak rychle a bohatě,že bude mít tolik barevných lístečků jako nikdy.U japonské vrby naopak řez podporuje růst nových výhonů,které jsou právě tím co tyto vrby zdobí.Nepíšu to jako nějaký arboristický odborník,ale z vlastní zkušenosti,několik těchto vrbiček také mám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 05.10.12 15:00

tahle,?

doplněno 05.10.12 15:06:

tak tu já ušmiknu jak mi zavazí po celý rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 05.10.12 16:53

Odbornici doporučují jarní měsíce...máme japonskou vrbičku na kmínku několik let ale šmikáme ji dle potřeby když se nám už zda že je přerostla. A vždy zimu přežila, zrovna zitra ji jdu upravit fazonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 06.10.12 19:42
avatar

Dobrý den, Jago. Vrbičku pěstujeme pro nádherné kočičky, které kvetou na jaře. Po odkvětu kočiček, můžeme ostříhat vrbu, přesně tak, jak chceme. Čím více vrbičku ostříháme, tím bude lépe na další rok kvést. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.12 20:42

Ostříhejte kdy chcete a jak chcete - vrba je nezmar, znovu poroste jak vzteklá. V předjaří je lépe než teď vidět do její koruny, takže se vám snadněji bude rozhodovat, které větve ostříhat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.