Difenbachie jde moc do výšky

Od: Datum: 05.10.12 00:26 odpovědí: 9 změna: 10.10.12 22:40

Prosím o radu v pěstování.

Máme Difenbachii,která stále roste,a má malé listy,které se divně stáčejí.

Viděl sem jiné Difenbachie,které byli bujné s krásnými velkými listy.

Co vlastně Difenbachie potřebuje k bujnému růstu.

Pouze zalévám,nikdy sem ji nehnojil.

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.12 00:35

Difenbachie je náročná na světlo. Já mám doma 2 druhy, jedna má menší a druhá větší listy. Hnojím je hnojivem Floria - krystalické hnojivo pro zelené rostliny, je rozpustné ve vodě. I moje fíkusy mají krásné velké listy. Zkuste jí na jaře přesadit a hnojit, bude se jí i lépe dařit.

Datum: 05.10.12 00:35

lantros. Chtělo by to foto. Je plno druhů Diefenbachie. Jsou s malými i velkými listy. Takhle těžko radit...

Od: viky®
Datum: 05.10.12 05:59

Dobrý den, Lantros. Difenbachie chce dost světla, ale ne, přímé slunce. Zemina by měla být stále vlhká, ale ne přemokřená. Podívejte se prosím, tady: http://zeny.e15.cz/clanek/domov/difenbachie

Neradím, jen co se dělá, když se nám Difenbachie nelíbí. Tak jí zkrátíme, špalíky dáme do vody, kde zakoření a původní květina obrazí znovu. Jen můj názor.

Datum: 05.10.12 09:25

Seřízněte, přihnojte (1x týdně) a pokud se stáčejí listy, prohlédněte je, jestli na nich nejsou svilušky (prohlédněte rub listů s lupou). Pokud ano, postříkejte přípravkem Svilustop nebo Omite.

Datum: 05.10.12 23:22

tenký kmínek

Datum: 05.10.12 23:51

Květina by měla být víc na světle, nejlépe před oknem. Podle mne má nedostatek světla, proto je kmínek slabý. Svěšené listy mohou být z nedostatku živin. Možná by měl být i trochu větší květináč. Nebudete mít už z ní pěknou květinu, kmínek už nezesílí. Já osobně bych uřízla část vrcholu, dala zakořenit do vody a až pustí kořínky, tak zasadila do zeminy. Květináč bych dala na velmi světlé místo a na jaře začala pravidelně přihnojovat. Můžete i rostlinu v květináči seříznout kousek nad zemí, ona vypustí nový výhonek. Na jaře bych jí ale přesadila, myslím si, že květináč už hodně prorostlý kořeny.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.10.12 23:24

kroutící se listy

Datum: 10.10.12 22:40

Mně to připadá, že má málo světla. Listy se nepřirozeně natahují za světlem a tenké stopky se zkroutí. Určitě bych ji uřízla a nechala zakořenit. Řeže se tak, aby na odříznutém vrcholu zůstalo asi 5 listů. Dva nebo i tři časem opadnou, ale to už budou vyhánět na řízku nové.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.10.12 22:01

Seřízněte ji, vršek dejte zakořenit do vody, Část kmínku rozřežte na špalíky, napříč zasaďte - dlouho to trvá. Zbytek kmínku dobře přihnojte, zalívejte a měl by obrazit. až zakoření vršek, vsaďte i ten a budete mít tři květiny. Lepší by to bylo na jaře, ale snad se to zadaří i teď. Difenbachie je nenáročná na pěstování. ale hnojení a dost světla potřebuje.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.