Škůdci na balkoně

Od: Datum: 22.08.13 11:47 odpovědí: 3 změna: 22.08.13 15:32

Dobrý den. Prosím o pomoc s malým bílým hmyzem co nám sežral uplně všechno. Okrasné slunečnice, petrželku a muškáty v truhlíkách. Jako postřik na okrasné rostliny mi poradili v Semře -CAREO 750ml. a na zeleninu DECIS mega, insekticid. Lítá mi tu 1milimetr bílá muška co naklade pod listy vajíčka, ty pak vysajou selou rostlinu a postřiky vůbec nezabraly. Pokusil jsem se škůdce vyfotit a zvětšit, skutečná velikost je do 1mm! Dík za radu všem kdo pomůžete... Pěkný den Všem.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.13 12:59

já nevím, mě ta muška připadá jako molice... ty vysajou vše

ale u mě pomáhají žluté lepové šipky a je pokoj oni na to nalétají a přilepí se

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.08.13 14:20

Bartoloměji, máte tam molice a také vím, proč postřik nepomohl. Doporučuji vám použít Mospilan a musíte postříkat dvakrát - první aplikací zahubíte dospělce a larvy a při druhé aplikaci po cca 7 - 10 dnech zničíte i ty potvůrky, které se nalíhnou z vajíček - další generaci. Jednorázový postřik proto není 100 % účinný, musí se nadvakrát.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 22.08.13 15:32

Já bych vsadil na


Plenum - 2x2 g

Postřikový insekticidní přípravek určený k hubení mšic na bramborech, celeru, jahodníku, kapusty, květáku, salátu, aj. a k hubemí mšic a molic na okrasných rostlinách, okurkách, paprikách, rajčatech, aj.

Je to poměrně novinka,ale na molice zabírá spolehlivě.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.