Jak naroubovat třešeň

Od: Datum: 02.10.12 10:44 odpovědí: 2 změna: 02.10.12 13:43

Dobrý den.

Mám na zahradě planou třešeň, starou asi čtyři roky. Potřebovala bych na ni naroubovat třešeň plodící. I tu mám, případný čerstvý roub mám tedy k dispozici. Nikdy jsem to ale nedělala. Můžete mi poradit, jak na to? Je lepší roubovat na jaře či na podzim?

Velice děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.12 11:21

Rouby se řežou až v zimě, když strom stáhne mízu do kořenů, ale nesmí mrznout! Rouby (letorosty) se uloží do vlhkého hadru do chladného sklepa. Někdy koncem března, kdy již nehrozí větší mrazy, se roubuje. Podnož seříznete kolmo k ose kmínku a na dvou protilehlých místech říznete kůru směrem od řezu dolů v délce cca 3 cm. Spodní! konec roubu seříznete šikmo v úhlu asi 30 stupňů a roub zasunete do zářezu v kůře tak, aby seříznutá část nevyčnívala nad kolmý řez. Pak protilehlé rouby přitáhnete ke kmínku plastovou páskou tak, aby spojení bylo zcela těsné. Kůru musíte naříznout dostatečně hluboko, až na hladké dřevo, aby se roub chytil. Když se ujmou oba rouby, tak se podle tlouštky kmínku buď oba nechají nebo se jeden odřízne (ten slabší).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.10.12 13:43
avatar

Pokud to jde,nejlepší roubování je ze stromu na strom přímo.Těsně před rozpukem se uříznou rouby a pláně se seřízne nad zemí asi 5 cm.Tři,nebo čtyři rouby se vsunou za kůru kmínku,který se pak stahne PVC páskou a zamázne voskem.Je možné rouby přetáhnout sáčkem aby se chránily .

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.