Daji se ořezat broskvoně v říjnu?

Od: Datum: 02.10.12 07:38 odpovědí: 9 změna: 04.10.12 22:48

Hodně nám obrostla broskvička a my ji zapomněli ostříhat,můžu to udělat v této době kdy je ještě poměrně příznivé počasi?Nerada ji stříham na jaro mám obavy že ostříham větve kde budou plody.Díky za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.10.12 07:44

Dobrý den.

My prořezáváme broskvoně na jaře, začátkem rašení nebo hned po odkvětu. V tuto dobu se dobře hojí řezné rány. V srpnu provádíme další - prosvětlovací řez. Pokud jste to nestihla, nechala bych to až na jaro.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.12 08:16

Nechte to na jaro. Nejlépe v době květu.

Datum: 02.10.12 08:26

Také souhlasím - na jaro - teď už řez nic nezmění a na jaro těsně po odkvětu vám bude i jasnější, co ostříhat.

Od: viky®
Datum: 02.10.12 08:40

Dobrý den, Mija. Nechte broskvičku v klidu až do jara. Těsně před rozkvetením pupenů, můžete stříhat a řezat, jak stromek potřebuje. Nepíši kdy, protože, někde má broskev na květ už v březnu, někde až v květnu, podle počasí. Jednou jsme stříhali, až když broskev kvetla a hodně květů padalo na zem.

Nezapomínejte hned z jara, jak teplota stoupne, nad 15 stupňů, ( třeba únor) stříkat broskvičku proti kadeřavosti. Nejdůležitější je stříkání, před a při tvorbě pupenů. Jen můj názor.

doplněno 02.10.12 18:15:

Děkuji "Limetko."

Datum: 02.10.12 13:04

Chtěla jste, viky, asi napsat před rašením pupenů, protože vytvořené jsou už nyní, abychom tazatelku nemátly...

Datum: 03.10.12 21:18

No, tak to jsem tomu zase asi dala na tu pr.el. Já zrovna dneska ostříhala broskev. Ale ta moje stará a byly tam suché klacky, ale jak jsem byla v "ráži", tak jsem opidlala některé větve, kde byly evidentně i ty pupeny. jenomže ona se strašně rozrostla a větve jí visely až na zem pod tíhou plodů. Tak jsem to dneska ufikla. Ne všechno, zase tak blbá nejsem, ale dostala zabrat. Je to špatné... Neumře mi? Bébébé *plac*. Limetko, pomóóóc. Alespoň mě utěš. Když už jsem udělala tu volovinu. *bzum*

Datum: 04.10.12 08:09

Ahoj Suzy - *pivo*neboj, neumře, příroda je naštěstí našim zásahům velmi odolná ;), jen zatři rány latexovou barvou (stromový balzám), ať se tam nedostanou nějaké dřevokazné a jiné houby. Možná bude na rok trochu méně broskví, ale o to víc pak další sezónu :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.10.12 22:09

Ahoj Limetko. Tak jsem to dneska zamazazala. Dám vědět za rok. Díky. S.

Datum: 04.10.12 22:48

I u broskvoně je potřeba rozlišovat mezi průklestem - ten dělat jen po sklizni - nebo výchovným řezem,kterým pšstujene korunu a zakládáme plodonosný obrost. - tady jde o drobný řez a necháváme ho na předjaří.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.