Stromy a hnůj

Od: Datum: 01.10.12 19:29 odpovědí: 6 změna: 02.10.12 19:25

Hezký večer, dostal jsem valník koňského hnoje. Chci ho dát ke stromům. Mohl by mi někdo poradit, jak a kdy.

Na zimu, nebo až na jaře.Přímo ke kmeni, nebo od kmene. Taky jsem někde četl, že se zeleninové záhony nemají hnojit. Tak nevím kam to dát*uf*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.10.12 19:38

Kdy? - kdykoli (snad kromě parného léta)...

Jak? - záleží na kořenech - já jej k jabloním i angreštům i rybízu opatrně zarýval, pokud by ale rýč poškodil kořeny, stačí okolo stromu rozsypat. Jen - nezahrnovat přímo kmen...

Zeleninové záhony taky klidně - na podzim zarýt, poté oset (či na jaře osadit)...

Koňský hnůj je skoro dobrota - pro zahrádku určitě (snad jen na jehličnany bych jej nepoužíval ;) )...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.12 19:39
avatar

Čerstvý koňský hnůj bych použil jen do kompostu,nebo na dno teplého pařeniště.Dávat ho ke stromům není rozumné.Je to velmi výrazný zdroj dusíku,mohl by zateplením kořenů a přebytkem dusíku podpořit růst zelené hmoty,což na zimu dobré není.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.10.12 21:13
avatar

Čerstvý hnůj používám na podzim na zarytí na záhony. Tam kde ho zarývám tak nesadím kořenovou zeleninu. Ke stromkům, keřům ho dávám na jaře trochu rozleželý. Na jaře okolo stromků a keřů zeminu trochu nakypřím, posypu hnojem a do zkypřené zeminy zapravím hráběmi. Nikdy nedávám přímo ke kmenu. Hnůj můžete uskladnit v prázdném kompostě. Nouzově ho můžete dát i do dočasné ohrádky udělané např. ze starých desek. Aby jste zápachem neobtěžoval sousedy, tak doporučuji na určitou dobu hnůj něčím zkrýt. Škoda, že jste si jej nenechal dovézt až na jaře. Odležený hnůj na jaře používám např. k rajčatům, paprikám, okurkám, dýním, cuketám, bramborám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 01.10.12 21:24
avatar

Dobrý den, Alpi. Koňský hnůj, bych nechala na hromadě, do jara. Koňský hnůj se rychle rozpadá. Na jaře, bych ho dávala všude, pod rajčata, dýně, cukety, melouny apod. Kolem stromů, keřů rybízu, angreštů, zarýt do země. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.12 23:52

Hnůj dejte teď na podzim.U stromů je nejvíce kořenového vlášení po obvodu koruny, takže pokud ho dáte ke kmeni, je to jen plýtvání cenným materiálem. Takže rozházet a zarýt. Pro zeleninové záhony je také vhodný, ale tam kde chcete pěstovat rostliny v první trati, tj.plodová zelenina, košťáloviny, celer, pór, jahody, brambory. Koňský hnůj je také dobrý pro zakládání teplých pařenišť nebo skleníkových záhonů. Pokud ještě něco zbyde, použijte jej jako základ kompostu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.10.12 19:25

Alpi na zahony hnuj,neni vhodny pro vsechnu zeleninu.Ale treba k bramborum naopak dulezity.Zeleninu radime do tri tratí,podle naroku na hnojeni.Co se tyce stromu,bych rozhazela nyni po obvodu kmene,aspom 1m okolo,zalezi,kam az sahaji koreny.Jinak hnuj,ktery budete uskladnovat,prikryjte folii,jinak ztrati na hodnote a treba dusik a jine,se vypari do vzduchu.Muzete provrstvovat kompost,nikdy se vam neztrati,je lepsi ulezelejsi hnuj,ale fakt prikryt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.