Český česnek, kde objednat?

Od: Datum: 26.09.12 19:33 odpovědí: 10 změna: 28.09.12 20:42
avatar

Prosím někoho o kontakt, nebo stránky na osvědčeného internetového prodejce dobrého, českého česneku. Hledám na netu, je toho hodně, ale raději bych chtěla od někoho doporučení. Chci to na jídlo a něco i na sadbu. Děkuji moc za kontakty. Přece jen je to dost peněz, nerada bych se napálila. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.12 19:40
avatar

Dnes jsem procházel u nás na tržišti,mám ten dojem,že česneku je mraky.Ceny od 160 do 200 Kč.Ke konci doby trhu měli trhovci značné zásoby,moc to na odbyt nejde.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.09.12 20:29

Hmmm a čuchnul si k němu, čuchnul?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 20:14
avatar

Já jsem vloni kupovala česnek od www.k-cesnek.cz . Je určen jak ke konzumu, tak na sadbu. Objednávala jsem ho již v létě, ale cena je poměrně vysoká. Jak to je letos nevím, mám svého česneku dost. Nedávno jsem tu dala odkazy s nabídkou česneku na sadbu. Tam bych se nebála česnek objednat, nabídek je tam poměrně dost, jenom si vybrat odrůdu, která vám bude chutnat. Jsme česneková rodina, tak jsem si vloni vybrala i česnek silně pálivý. Mohu vás ubezpečit, že je tak silný, že 1 celý stroužek na 1 topinku si víckrát neroztřete. Držím vám palce při výběru odrůdy a aby jste jej sehnala. Kolik ho potřebujete?

doplněno 26.09.12 21:15:

Buss má pravdu. Pravý česnek s jistotou lze zakoupit např. v semenářství, nebo u šlechtitelů. U trhovců, nebo pouličních prodejců doporučuji zakoupit 1 palici česneku, stroužek na místě oloupat a ochutnat. Znám hodně napálených kupujících z loňského roku. Chuť čínského (španělského) česneku se výrazně liší, je slabý. Nedejte se oklamat barvou palice, i čínské palice bývají světle fialové.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michalov*
Datum: 26.09.12 21:45

Termín "palice" označuje květenství u česneku,proto se říká paličák.To jsou ty "bambulky",které je nutné včas odřezat,aby se rostliny nevysilovala kvetením.To v zemi je "cibule". Všude po Evropě se pěstuje tzv. nepaličák,protože má vyšší výnosy a menší náklady na zpracování.Nevydrží však tak dlouho uskladněný jako klasický paličák,jaký byl běžnou věcí v Čechách. Také stroužky u paličáku jsou větší.Kuchaři mají raději paličák...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amlim*
Datum: 26.09.12 20:29

Dobrý den, kontakt na pěstitele máte ve vnitřní poště. Hezký večer amlim.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 26.09.12 20:31

Asi máte přístup na internbet, takže do vyhkldávače zadáte "český česnek" a vyjede http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=%C4%8Desk%C3%BD+%C4%8Desnek&sourceid=szn-HP&thru=&q=%C4%8Desk%C3%BD+%C4%8Desnek

nebo na tržnici si ho prostě okusit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 21:07
avatar

No právě, ono ne všechno, co se tváří a má napsané jako ČESKÝ ČESNEK, je pravda...to už jsem viděla i na tržnici španělský česnek z marketu, prodávaný jako český, ale podstatně dražší...proto chci něco opravdu ověřené zkušenostmi...

Od: michalov*
Datum: 26.09.12 21:30

Český česnek paličák má pevné stopky a na řezu jsou plné.Všiměte si na tržnicích,že stopky jsou duté a snadno ohebné,přestože to prodejci označují za český paličák,není to pravda.Pozor také na stroužky,které mají na řezu zelený střed,protože to není česnek z této podzimní sklizně a nepůjde uskladnit,t.j. je na okamžitou spotřebu. Český paličák se vyznačuje velmi dlouhou dobou skladovatelnosti.Jsme pěstitelé.Táta ho pěstuje ve velkém už přes 30 let. Něco ještě máme.Pisnu Vám do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.09.12 20:42
avatar

Ahoj Michalov. Tak já bych také měla zájem, jestli by to ještě šlo. A je tady určitě ještě jedna rádkyně, která by měla zájem. Sdělím jí to. Třeba Vaši nabídku přehlédla. Tak kdybyste byl tak hodný, písněte i mně. Díky. S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 23:12

Jaroslav Ondrák 67542 Oponešice 42, mám ho od něj vyzkoušený, ten když se namačká, tak voní celá chalupa.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.