Mucholapka podivná - na co si dát pozor?

Od: Datum: 24.09.12 19:28 odpovědí: 11 změna: 17.01.13 09:59

Pěkný den, v návalu vášně k těmto úžasným rostlinkám jsem si jednu mucholapku pořídila, a na netu čtu jednou nepřesazovat, podruhé přesazovat každý rok.. má někdo zkušenosti?

Na co si dát pozor? A když je mucholapka cca 8 cm v průměru, vyroste ještě? Jak velkou rostlinu mám očekávat za pár měsíců, let?

Děkuji za rady:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.09.12 20:47

Koukám, že zatím nikdo neodpověděl (a spousta návodů lze najít na netu), tak jenom trocha ´z domácí zahrádky´... ;)

Měl jsem tuhle krasavici cca 18 měsíců, pěstoval jsem ji namísto v květináči v malém terárku (cca 25x30x20 cm všh), půda rašelina s pískem, v létě (teplo světlo) trvale vlhká na balkoně, v zimě sušší půda vevnitř na parapetu, dařilo se jí dobře (narostla tak 15 cm v průměru, cca totéž na výšku), krmil jsem ji mouchama... Bohužel, druhé léto jsem jedno ráno zapomenul terárko otevřít (na noc jsem ji zavíral, ať neprchá teplo) a přes den šla teplota hóóódně nahoru a tak jsem ji uvařil - uvařil se i teploměr...

Od té doby jsem si další nepořídil...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.09.12 10:06

Děkuji za odpověď, mne právě mate, že návody a netu se docela různí, jiné teploty, jiné přesazování apod., takže vlastně nevím, co je pravda. Jojo, četla jsem, že je dobré ji mít v akvárku, chystám takkové to kulaté, snad se jí tam bude líbit..

Je nutné mít u ní teploměr a nějak přisvěcovat, jak jsem též četla?

Děkuji.

Od: mowla*
Datum: 25.09.12 11:42

Díky... ;)

Já jí nijak nepřisvěcoval a ten teploměr tam byl vlastně jako pozůstatek po předchozím obyvateli. V podstatě jsem ji jen v létě dost zalíval, v zimě skoro vůbec (terárko bylo trvale zavřené, teplota cca 22 - 28 Celsiů), na jaře jsem ostříhal oschlé listy. Ve vegetačním období jsem také odstraňoval listy zhnědlé, ´unavené´ trávením kořisti...

doplněno 25.09.12 19:28:

Hlavně ať rostlinka dělá radost...

;)

Od: soukupp
Datum: 29.09.12 20:03

dobry den jsem amatersky pestitel masozravek mam mucholapky i rosnatky ted je jeste letnim venku u baraku a na zimu muchy zimuji v nevytapene mistnosti ale mami ji mela v kuchyni a rostla tez substrat raselina s piskem asi pul na pul a v zadnem pripade uzavrene akvarium jen kvetnik a podmisku s vodou,a pro zacatecnika bych doporucil rosnatku kapskou roste porad je to teplomilna rosnatka jen kvetinac a podmisku s destovou nebo odstatou vodou mam nejake navic v pripade zajmu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.09.12 19:27

Ještě jednou děkuji:) Už mám pro dnešek bodíky vyčerpané, ale dodám;)

doplněno 25.09.12 20:45:

To doufám, že mi nechcípne, jako zbytek, protože na kytičky moc nejsem:D

Datum: 29.09.12 21:17

Přikládám stručný, ale vše říkající popis...

Datum: 30.09.12 21:39

Moc děkuji, takový návod jsem na netu nenašla*palec*

Od: evah
Datum: 17.01.13 09:59

Posílám další foto mé už rozkvětlé Amálky. Snad se bude líbit a dodá chuť do dalšího pěstění.

Datum: 09.12.12 08:22

Ahoj, mám mucholapky 2 asi dva měsíce a jedna mi dokonce pokvete. Mám je u okna jen v podmisce.Skleněné akvárií a rosení jim nedělalo dobře. Dceři dokonce začala hynout, ale už se taky vzpamatovává. Přidávám foto.

Datum: 09.12.12 22:47

Krásná fotka, daří s ejí:)

Bohužel moje Adélka před týdnem chcípla:( Nevím, co jsem udělala špatně, snažila jsem se to všemožně zachránit, ale asi teplota byla špatná. Za oknem moc zima, na chodbě moc teplo.

Škoda, je to krásná rostlinka.

Datum: 10.12.12 11:33

Já je mám v kuchyni u okna. Dcera přímo na parametru u okna a taky jí pokvete. Asi chce hodně světla a vody. Jí právě taky chcípala, ale co ji vyndala z akvária, přestala rosit a zalévat spodem, tak se vzpamatovala. Snad ta příští se vyvede.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.