Přerostlá kalanchoe

Od: Datum: 19.09.12 12:47 odpovědí: 3 změna: 19.05.16 07:04

Dobrý den, chtěla bych se zepat ohledně mojí hodně narostlé kalanchoe, která teď nějak nechce kvést, zda je nutné, abych ji nějak seřízla a jak moc? Udělala korunu tak 40 cm vysokou a je mi líto ji zkracovat, líbilo by se mi, kdyby to celé kvetlo. Nějak ji nehnojím, ale malé mi kvetou i bez hnojení.

Myslíte, že je nutné ji zkracovat a jak moc, aby kvetla?

Děkuji!


avatar
Upozornění od sys strejc 19. 09. 2012 12:53:34
Upřesněte, o kterou kolopejku (Kalanchoe) jde nebo vložte obrázek.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 00:21
avatar

Dobrý den. Pokud chcete, aby vám kalanchoe kvetla celá, tak musíte jí zakrátit celou korunku. Zakrácením větviček docílíte více květů a můžete si zvolit i tvar, jaký se vám líbí. Nemusíte se bát zakracování, kalanchoe vytvoří nové větvičky a korunka bude bohatší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 20.09.12 01:10
avatar

Dobrý den, Kaji. Kalanchoe, neboli kolopejka je hodně druhů. Rostlina má ráda polostín. Od března do září, rostlinu hnojíme každých 14 dní, tekutým hnojivem pro kaktusy. To znamená, že kytička, nejméně jednou by chtěla, nyní pohnojit.

Důležitá věc o kvetení. Nemusíte jí vůbec stříhat. Když chceme, aby nám kalanchoe kvetla, je vhodné udělat rostlině krátký den. Jsou to krátkodenní rostliny a rozkvetou, když jim po dobu jednoho měsíce až 6 týdnů, zkrátíme světlo jen na 8 až 10 hodin denně. To znamená, rostlinu přikrývat, po deseti hodinách denního světla.

Přečtěte si prosím, důležité informace o Kalanchoe, tady:

http://www.chovatelka.cz/clan…ek/kalanchoe-a-jeji-pestovani

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.05.16 07:04

Vidíte, já ji nehnojila a teď mi pokvete a to ji mám od září*sok*. Ale hnojivo teď koupím. Je opravdu nenáročná narozdíl od jiných kytek. Koupím si další.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.