Nemocný Ibišek Zahradní - venkovní

Od: Datum: 17.09.12 11:19 odpovědí: 7 změna: 17.09.12 14:15

Dobrý den,

vytrhla jsem si 3 malé rostliny ibišku. A na listech se mi objevily dírky a jeden nejstarší lísteček se zbarvil do světle zelena.

Moc prosím, čím by to mohlo být? To světlé zbarvení a ty dírky v listech? Když se podíváte v detailu, tak jsou na listě i tmavé tečky, bobky to nejsou, list byl celou dobu namočený ve vodě, abych jej mohla vyfotit.

Nikde jsem žádnou breberdu neviděla.

Prosím, poradíte? Moc, moc děkuji.

doplněno 17.09.12 11:20:

Foto 1

doplněno 17.09.12 11:21:

Foto 2

doplněno 17.09.12 11:24:

Eště

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 11:22

Foto 1

doplněno 17.09.12 11:24:

Další

Datum: 17.09.12 11:23

Foto

doplněno 17.09.12 11:23:

Další

Datum: 17.09.12 11:25

Detail

Od: pacourek*
Datum: 17.09.12 12:40

Mám pocit že je to přelití nebo nevhodné prostředí(málo světla,pruvan).Když k tomu opadavají i poupata je to přelití,když opadavají žluté listy ale květy zustavají je to pruvan .Pokud ani jedno tak je to málo světla

Datum: 17.09.12 12:45

No nevím, jestli je to přelití a málo světla. Je na jihovýchodním okně.

Ale ty dírky?

Datum: 17.09.12 13:23

Dobrý den zuhud. V dotazu se ptáte na ibišek venkovní. Uvádíte, že ho máte doma na okně. Venkovní ibišek nelze pěstovat doma, potřebuje zimní klid. Tím, že ho máte doma, tak vám začínají listy blednout. Časem vám takto zblednou a odpadnou všechny listy. Prospěje mu okamžité vysazení ven do svého přírodního prostředí. Neuvádíte do jaké zeminy jste ibišek vysadila. Pokud vyloučím okus listů housenkami od nějaké můry, tak by mohl být od lalokonosce. Tmavé tečky nevidím, měla jste vyfotit list nemáčený, aby to bylo více viditelné. Ty tmavé tečky mohl být i další škůdce, např. mšice. Vysaďte ibišek co nejdříve ven, snad stihne ještě trochu zakořenit. Před příchodem mrazů přihrňte kmínek zeminou, aby lépe přečkal zimu. Pokud by jste chtěla více ibišků, tak si zakupte semena a vysejte je do bezplevelné půdy. Příští rok vám vyrostou proutky, které si na podzim přesadíte na určené místo. Přeji úspěšné pěstování a radost z květů.

doplněno 17.09.12 14:25:

Ibišek vysaďte do květináče, ne do truhlíku a dejte ho na balkon. Je to venkovní rostlina, potřebuje jít na zimu na mráz. V zimě občas zalít, aby nepřeschla zemina. Vyschnutím zeminy uschne, ale nezrmzne, jak někdo tvrdí. Pokud chcete ibišek pěstovat na balkoně, tak bude potřebovat příští rok dost velkou nádobu. Přesto ale doporučuji ho vysadit ven do přirozených podmínek.

doplněno 17.09.12 15:43:

Zasazené v kelímkách nebudou mít moc velkou šanci přečkat zimu, jsou moc malé. To je můj názor.

Datum: 17.09.12 14:15

Vysadila jsem jej do univerzálního substrátu.

Ven jej vysadit nemohu, není kam a za druhé by mi ho ukradli ...

Takže jedině do toho truhlíku na balkon, ale tam mám opravdu obavy, aby nezmrzl a nebylo po něm ... Proto jej mám vevnitř. Venkovní ibišek to skutečně je.

doplněno 17.09.12 14:51:

Dobrý den,

ibišek dám v kelimcích zase ven.

Ten lalokonosec je dobrej tip, akorát mi vrtá hlavou, že je to velký brouk, a já tu nic velkého neviděla. Ani brouka, ani larvy, nic na kořenech, ty jsou zkontrolovala taky. nebo existuje nějákej mini exeplář?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.