Co vyrostlo na listech? Co s tím?

Od: Datum: 16.09.12 18:13 odpovědí: 10 změna: 16.09.12 23:54

Dobrý den, zdravím všechny a prosím o radu.

Vzadu na zahradě, kam se tak často nechodí, dnes čekalo překvapení. Všechny listy jsou něčím napadené. Není to živé i když se to rozebere. Poraďte, prosím, co s tím, je to hrozné, hnusné. Děkuji Viky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 16.09.12 18:15

další

Datum: 16.09.12 18:16

šílené

Datum: 16.09.12 18:17

to něco je dole na listě, nahoře je list červený

Od: hahanaj*
Datum: 16.09.12 18:20

Datum: 16.09.12 19:04

Ano, je to rez hrušňová. Nedávno se tady o tom psalo v otázce Fleky na hrušni. Nepodceňovala bych to. Letos jsou u nás napadené všechny hrušně, dokonce i moje. Asi se už bez postřiku neobejdeme.

doplněno 16.09.12 19:34:

Vy chcete zlikvidovat hrušeň? Není to škoda? Já bych jí nechala a od jara začala s postřiky. Každý rok není tak ta rez rozšířená, zaleží na počasí na jaře. Vaše hrušeň má jinak ještě celkem ,,pěkné" listy. U nás některé stromy, které už vloni byly napadené, jsou už nyní na pokácení. Já vloni rez ještě neměla, ale letos jí mám také. O jehličnany se nebojte.

doplněno 16.09.12 20:16:

Viki. Pokud vím, tak hostitel je jalovec , ale né ještě všechny jeho odrůdy. O smrcích a okrasných dřevinách nevím, ani v odborné literatuře jsem nic nenašla. Můžete dát odkaz (i ve vnitřní poště), ráda bych si to přečetla.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.09.12 19:08

Děkuji za odkaz, prohlédla jsem google a obrázky. Vypadá to, že se musí zlikvidovat postižený strom. I když se strom zlikviduje, co vše kolem? 1,5 metru od hrušky je stěna ze smrků, která je vysoká 5 metrů, měří 27 metrů. Mám strach, aby to nepostihlo, také tuto stěnu.

doplněno 16.09.12 19:55:

Četla jsem na google, že tato nemoc se může přenést na okrasné stromy a keře kolem. Máme kolem 50 kusů dospělých okrasných stromů a keřů, nerada bych, díky hrušce o ně přišla.

Datum: 16.09.12 19:11

opravdu to je rez hrušňová - podle fotek - pomůžou asi jedině postřiky... taky ji máme a přitom jalovec v okolí nikde není...*plac*

doplněno 16.09.12 20:35:

PS: jiné stromy nám zatím rez nechytily...

Ohodnoceno: 2x

Od: polinek*
Datum: 16.09.12 21:55

,,někde je jalovec a hrušně to napadá .Je to rez hrušňová. Strom méně rodí ,,ovoce není vadné,ale je ho méně a bude ho ubývat.

Jde to vzduchem

Datum: 16.09.12 23:23

Viky. Na kácení je vždycky času dost. O okolní stromy a keře nemusíte mít obavu, rez napadá pouze hrušně jako letní hostitele a jalovec čínský a chvojku jako hostitele zimní. Nesmíte také věřit každému blábolu, co si přečtete na internetu.

Začal bych tím, že bych v předjaří strom řádně prosvětlil a provzdušnil.Následný postřik fungicidem před květem a jeden až dva postřiky po odkvětu.Pokud ošetřujete proti strupovitosti, postřiky zabírají i na rez.Každý rok není pro houbové choroby ideální, takže uvidíte. Samozřejmost je odstranění napadených jalovců. Pokud nic nepomůže, tak pila.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.09.12 23:54

Dobrý den. Chtěla bych Vám všem poděkovat. Skutečně je to rez hrušková, co je na napadnuté hrušce. Viky.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.