Červci na muškátech

Od: Datum: 14.09.12 22:17 odpovědí: 5 změna: 20.09.12 19:30

Dobrý den,

před nedávnem jsem objevila na jednom z venkovních převislých muškátů malé bílé broučky, díky vrozené liknavosti jsem až dnes díky googlu zjistila, co je to za mrchu - červci. Muškát letěl do popelnice, sezona končí, tak mě to ani tolik nemrzelo. Truhlík jsem komplet vymyla vodou, brouci byli zalezlí ve všech možných škvírách. Parapet jsem vzala vodou s jarem. Nevíte někdo, zda ty potvory můžou přežít zimu venku v prázdném truhlíku, kdybych náhodou na nějakou štěrbinu zapomněla? Asi se ptám hloupě, ale jsem laik, moje zkušenosti s touhle breberou jsou nulové. Všude se navíc řeší jen pokojovky. Mám ještě 6 dalších truhlíků, kde jsou muškáty v pohodě, na jednom jsem dneska jednu breberu zamáčkla. Tak nevím, jak moc mám "dezinfikovat" na zimu těch zbylých 6 truhlíků. Pořád tak nějak doufám, že by mráz mohl červce zlikvidovat. Pokud někdo víte, děkuju moc předem.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.12 23:12

Těch dalších 6 truhlíků bych vysypala do popelnice. Je jenom otázka času, kdy se více rozmnoží. Pokud by jste ale muškáty chtěla zachránit, tak bych je ostříhala a opakovaně ošetřovala BIOOLEM. Červců není úplně tak snadné se zbavit, navíc je to zdlouhavé. Prázdné truhlíky dobře umyjte, poté ponořte do teplé (horké) vody a chvíli je tam ponechte. Červci se živí sáním šťávy z rostlin. V prázdných truhlících na mrazu bez potravy by neměl žádný jedinec přežít. Zakoupíte-li si ten Biool, tak můžete zbytkem postřiku postříkat i ty truhlíky, ale to není nutné. Pokud jste měla na balkóně i jiné květiny, tak je možné, že i ony budou napadeny červci. To je můj názor. Přeji vám úspěšný boj.

Ohodnoceno: 2x

Od: viky®
Datum: 15.09.12 00:12

Dobrý den, Missy. Červci, to je pěkná všivárna pro květiny. Když si jich všimnete, tak už je pozdě, to už mají rostlinky a zeminu celou prolezlou. První začnou u kořenů rostlinky a rozlezou se všude kolem, do různých skulin. Vyházela bych všechny kytky do popelnic, zeminu můžete dát někam na záhonky. Květníky namočit do nějaké vaničky, kde dáte sapon, stačí jar a květníky nechte namočené. Jar naruší jejich ochranný bal. Kartáčkem vyčistit všechny záhyby, opláchnout a je vše připravené na zimu a další sázení. Jen můj názor.

doplněno 15.09.12 00:15:

Jen úvaha: Na jaře, krásné muškáty, čisté stojí kolem 15,- Kč až 20,- Kč a jsou pěkně velké, už kvetoucí, můžete si vybrat podle barvy, která se Vám bude líbit. Určitě je to lepší, než si domů zanést nějaké breberky, do dalších květin.

Od: missy*
Datum: 15.09.12 09:16

Dobrý den,

moc děkuji za reakce, truhlíky naložím do horké lázně s Jarem. Muškáty neumím přezimovat, takže na podzim vždycky všechny stejně letí na kompost, letos je teda raději komplet vyhodím do popelnice i s hlínou. Měla jsem strach, aby si ty brouky někde na truhlících nezazimovala a na jaře mi zvesela nevylezli znovu.

Datum: 19.09.12 09:12

Missy, postříkejte zbylé muškáty třeba přípravkem Fast (insekticid proti žravým + savým potvorám) a pak to po 14 dnech zopakujte. Poté je klidně přezimujte a na jaře po přesazení postříkejte ještě jednou. Je to celkem běžný škůdce, nic dramatického, bude to v pohodě.

Od: missy*
Datum: 20.09.12 19:30

Limetko, název přípravku jsem si uložila a hned si ho pořídím, abych byla zásobená. Jak už jsem psala výše, nejsem schopná přezimovat muškáty, to raději nechávám šikovnějším zahradnicím:) Docela jste mě uklidnila vaší odpovědí. O kus dál jsem měla venku celé léto adenium-pouštní růži, je obsypaná květy, takže jsem chytala lehkou hysterii při představě, že bych o ni přišla. Děkuju.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.