Jaký druh kompostéru?

Od: Datum: 13.09.12 14:10 odpovědí: 4 změna: 27.09.12 14:18

Dobrý den, chci si koupit kompostér z plastu.Jaký je lepší - otevřený, nebo uzavřený s víkem a dole s dvířkami?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 13.09.12 14:28

Dobrý den.

Kompostér máme plastový s víkem, s dvířky dole na odebírání kompostu a beze dna. Kompostéry bez víka jsem viděla jen velké - pro velkou zahradu. Víko se mi zdá na kompostéru vhodné, lépe kompostér vypadá, není vidět dovnitř. I bez víka má dostatek otvorů na regulaci vzduchu a pronikání vlhkosti. Komposter beze dna je výhodný tím, že se dovnitř dostanou červi, žížaly apod. Je v něm tedy přirozenější prostředí. Umístili jsme ho na mírně prokopanou zeminu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.12 14:42

Nám se osvědčil plastový šestiúhelníkový, který se skládá a rozebírá velmi snadno zasouváním jednotlivých dílů do sebe. Když pak s kompostem něco dělám, je raz dva rozebraný nebo stěny snížím či zvýším, jak je potřeba. Běžně ho mají v hobbymarketech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 13.09.12 18:42
avatar

Mám plastový složený z děrovaných dílů jako plástev. Jsou to bdélníky do se be zasouvací a tvořící jako ohrádku. Mám ho od jara, ještě jsem ho nevyhrabal. Uvidím jak to bude zkompostovaný. Před tím jsem měl bednu a i to bylo celkem v pohodě. Udělal jsem do ní díry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 27.09.12 14:18

My máte zavřený s víkem a dole dvířka. Kompost je z něj výborný, kompostuji skoro všechno i domáci odpad (potraviny). Na jaře vyhrabu spodní část a pokračuji v kompostování, nemusí se nic přehazovat. Je to sice trochu nepohodlný (dvířka jsou malá), ale kompost stojí za to. Máme velkou zahradu, takže kompostérů máme 5, pořizovali jsme je postupně, máme je v rohu zahrady ve stínu. Velkou výhodou je, že nezapáchají. Máme totiž cimprlich souseda. Pokud se mi chce, koupím urychlovač a někdy jej prosypu, ale pokud na to zapomenu nic se neděje, kompostér to zvládá sám. A truhlíky do kterých dávám kompost jsou lepší než kupovaná zemina s hnojivem. Kytky rostou jako blázen.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.