Nemocná kombucha

Od: Datum: 10.09.12 19:52 odpovědí: 4 změna: 11.09.12 12:23

dobrý večer, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo zkušenosti s pěstováním kombuchy. začala jsem ji pěstovat a dělat nálevy, ale nevím zda je houba v pořádku protože se na houbě vytvořily takové bílé mapy. Ráda bych poslala fotku kombuchy někomu kdo s tím má zkušenosti.

děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.12 20:19

Jako u všech organických materiálů ve vodném prostředí hrozí i kombuše nakažení mikroorganizmy a plísněmi.Odborníci mluví už leta o nebezpečné houbě.

JABRAKA

Od: kotatko*
Datum: 11.09.12 10:14

Pro farinu:Někdy se to stane,že kombucha má na sobě bílé mapky.Jedovatá není! Ale když ji pořádně propláchnete vlažnou vodou,necháte okapat a potom zalijete JEN MLÉKEM,v žádném případě NE VODOU! .Kombucha se vzpamatuje.Po 24 hodinách,první nálev vylít,NEKONZUMOVAT! Opět propláchnout vodou,okapat a zalít mlékem.Kombucha se rychle množí,drobnými kuličkami kolem hlavní houby.Po 12 - 24 hodinách již můžete mléko pít. Podle toho jak je velká,dává se asi 1 / 2litry mléka.Nechat stát při pokojové teplotě. Hodně úspěchů.Koťátko.*uspech*zaručen.

Od: mana®
Datum: 11.09.12 11:17

Koťátko, ale kombucha se dává do čaje ne?

Tibetská houba je do mléka.

Od: kotatko*
Datum: 11.09.12 12:23

mana: takže se omlouvám.S kombuchou jako takovou jsem se nesetkala.Já měla jen tu Tibeckou,která se opravdu dává pouze do mléka.Ale za pokus to stojí,s kombuchouDdát jí místo do vody nebo do čaje,do mléka.Hezký den. Koťátko.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.