Zazimování rostlin v plastových nádobách

Od: Datum: 08.09.12 03:06 odpovědí: 5 změna: 10.09.12 08:49

Dobrý den,prosím o radu,pěstuji různé kytičky-trvalky,skalničky,i vřesy,vřesovce,hebe,v plastových miskách nebo květináčích z plastu.Chtěla bych se zeptat jak tyto rostlinky v nádobách je potřeba zazimovat aby přečkaly zimu,nevymrzly či nevyschly.Děkuji za rady či jakékoliv názory,netřesky mohly by být třeba pod igelitovou stříškou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 08.09.12 05:23
avatar

Dobrý den, Jarmulko. Co děláme u nás na zahradě, před zimou. Vše co je zelené v květináčích, se první hodně zalije, zaléváme i přes zimu, když je zima mírná. Květináče se zapouští, z části do země, nahoře přikryje.

Vše co je malé, bych dala do nějaké prohlubně, nahoru smrkové větve, jako peřinu, bude tomu lepší, než igelit. Túje, borovice i smrky zaléváme i přes mírnou zimu, nevymrznou. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.09.12 08:52

Vámi jmenované skalničky mohou být přes zimu venku, pouze by neměly úplně vyschnout - pokud nebude právě mrznout, tak i v zimě mírně zalít. Netřesk nemusíte dávat pod střechu - vydrží venku bez problémů.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.09.12 23:51

Souhlas s limetkou. Vše by mělo vydržet bez problémů přez zimu venku. S trochou chvojí to také nepokazíte a pokud je u vás pravidelně sníh nebude problém. V prvním příspěvku je rada dát do prohlubně. Při tání nebo dešti se bude v prohlubni hromadit voda a rostliny začnou zahnívat a uhynou.Zalévat v zimě ano, ale pokud je rozmrzlá zem v květináčích, jinak můžete předčasně rostliny probudit k vegetaci. Zalévání s vymrznutím vůbec nesouvisí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 08:29

Zalévání s vymrznutím souvisí v tom, že pokud je půda promrzlá a na rostliny přitom svítí sluníčko (nebo i když nesvítí) , voda z rostlinných pletiv se vypařuje, ale rostlina ji nemůže doplnit sáním kořeny, čili má to efekt, jako by nebyla zalitá a rostlina proto uschne. Samozřejmě jsou rostliny na toto citlivější a méně citlivé, ale občas i ty odolné takto uschnou, když je špatný rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 08:49

Souhlasím s tím, co píšete. Nedostatek vody - rostlina ushne. To se může stát v kteroukoli roční dobu, nejen v zimě. Vymrznutí, je zničení rostliny vlivem nízkých teplot a je u toho jedno, jestli rostlina vodu má nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.