Můžu sázet na podzim trvalky?

Od: Datum: 04.09.12 16:12 odpovědí: 8 změna: 10.09.12 20:22

Dobrý den, našla jsem pěknou zásilkovou službu trvalek a nejen jich. Myslíte, kdybych si kytičky objednala a ještě v září nebo v říjnu zasadila ven na záhony, že mi zimu přežijí? A nebo to mám radši nechat až na jaro?

Děkuji M


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 04.09.12 16:24
 

Pokud bydlíte v mírném pásmu -je nejzazší termín na sázení do 10 října a zdůvodu toho- aby květiny do zimy dobře zakořenily - jinak zimu nepřežijí - ale stejně je dobré i tak je na zimu přikrýt chvojím

Pokud sázíte na jaře některé květiny zase ten rok nepovetou tak se rozhodněte sama - myslí, že nejlepší je vybrat si květiny v dobrém zahradnictví a vidět na vlastní oči co kupujete.

 
Od: mana*
Datum: 04.09.12 16:30
 

Děkuji, asi to nechám radši až na jaro. I tak v zimě pokrývám chvojím. Máte pravdu jde o zakořenění a to se už v chladných dnech nemusí chytit. Ještě máme zahradu u řeky, kde to opravdu ráno je chladnější.

Nojo u nás bohužel zahradnictví není jsou to smé Bau atd. Byli jsme na dovolené na Moravě a tam je to skoro na každém rohu. No nemůžeme tu mít vše.

Hezký den.

Od: viky®
Datum: 04.09.12 16:30
 
avatar

Dobrý den. Kytičky trvalky, nakupuji zásadně v zahradnictví, nejraději, když kvetou a jsou v kontejnéru. Vím, jak budou vypadat, jakou mají barvu. Sázím je celý rok. Když si kytičky objednáte, zasadíte, zalijete dostatečně vodou, mají hodně času na zakořenění. Na zimu je více přihrňte zeminou a chvojím. Jen můj názor, jak to dělám já.

 
Datum: 04.09.12 16:43
 

Nakupte, nasázejte, času na zakořenění je dost.

 
Datum: 05.09.12 17:14
 
avatar

Můžete mi napsat tu firmu, mám také zájem, děkuju!

 
Od: mana*
Datum: 07.09.12 15:59
 

Radši sem nebudu psát web stránku. Dejte si do vyhledávače Květiny Šíblová. Stránky se mi líbí má to hezky popsané a poměrně levné o proti jiným. Teď jsem strávila hodinu nad vybíráním kytiček a jsem stále na vážkách zda objednat ještě letos nebo až na jaře.

Přeji hezký den M.


Datum: 10.09.12 18:07
 
avatar

Když jsou s balem, tak v pohodě. Přihrnout, pro jistotu.

 
Datum: 10.09.12 20:22
 
avatar

Také občas objednávám a sázím trvalky z květináčů na podzim.Na zimu je potom přikryji chvojím.Cesmína

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.