Starší keře rybízu - lze přesadit?

Od: Datum: 03.09.12 06:32 odpovědí: 7 změna: 07.09.12 10:49

Daji se přesadit starši keře rybízu? A pokud mi poradite že ano, tak jak na to...před přesazením zakrátit či nechat v původním stavu,je lepši přesadbu provezt ted nebo na jaře?Diky za radu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 03.09.12 08:00

Dobrý den Mijo. Než si rozsadíte rybíz jak potřebujete, ustřihněte si nějaké vyzrálé větvičky. To jsou větvičky, které vyrostly minulý rok a nejsou zelené. Nechte 8 oček. Dejte větvičky, na 4 očka do země a 4 očka nechte venku, zahrnout hlínou, pořádně zalít. Místo si označte. Na další rok si větvičky rybízu, můžete rozsadit kam budete chtít a budete mít nové keře, bez nemocí. Jen můj názor.

doplněno 03.09.12 16:45:

Jak řízkovat: Ještě pár informací.

http://dendro.mojzisek.cz/m_rizkov.php

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%ADzkov%C3%A1n%C3%AD

Informace o množení o květinách.

http://www.ireceptar.cz/zahra…i-pokojovky-z-jedineho-listu/

Ohodnoceno: 2x

Od: mija*
Datum: 03.09.12 14:25

To jsou mi novinky...diky moc za radu.Jsem zvědavá na výsledek, určitě to vyzkouším.

Datum: 03.09.12 14:41

Pokud chcete přesazovat, dělá se to na podzim, po opadu listů. Zkuste zachovat co největší kořenový bal, pak nemusíte větve krátit.Po výsadbě řádně zalít.

Viky dotaz. Pokud jsou keře nemocné a nařízkují se, kam se nemoci "vypaří"?

Od: jirbar*
Datum: 03.09.12 15:16

Jistější máte zahřížit. Tu samou větvičku ohnout do "S" v zemi něčím přichytit. Někdy v červnu přerušit větev od původního keře, nechat pořádně zakořenit a na podzim či na dalším jaru přimístit na stálá stanoviště. Možná potom ještě jednou přesadit. Prostě když od krčku vyrazí více větviček tak rybíz zasadit hlouběji, aby vše pořádně zakořenilo.

Datum: 04.09.12 10:28

Starší keře rybízu nedoporučuji přesazovat.Jak tu bylo řečeno,obnovit řízkováním.Keře se udržují tak,že se každý rok z keře odstraňují větve,starší tří let.

JABRAKA

Datum: 04.09.12 14:13

Do středu keře nasypte cca kolečko kvalitní zeminy tak, aby větve byly asi 20 cm zasypané. Všechny větve Vám do podzima zakoření. Nechte takto do jara a na jaře máte nespočet nových rostlin.

Od: lolaprasatkova
Datum: 07.09.12 10:49

Mě by zajímalo jak to plodí. Já řeším stejný problém co ze starými keři. Zda není lepší koupit nové sazeničky.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.