Švestky nechtějí dozrát, co potřebuje strom?

Od: Datum: 31.08.12 22:52 odpovědí: 11 změna: 04.09.12 08:42

Dobrý den. Prosím o radu, nestalo se Vám něco podobného? Co jste dělali?

(Obr. dole.) Tento obrázek švestky už znáte, mám malý problém, letos nechtějí dozrát. Pořád rostou a rostou do velikosti, ale trhat nejdou. Jdou, ale se stopkou a nejsou ještě tak sladké, jako obyčejně a nejdou od pecky. Podle zápisníku, který si vedeme, už měla být švestka, 14 dní sklizená. Vodu dostává, listy už jí některé opadávají a švestky drží. Už jsem dělala i knedlíky, ale to jsou velikostí, tenisáků. Co tomu stromu dát, aby švestky dozrály? Děkuji Viky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 31.08.12 22:55

Tady jsou tenisáky

Od: kejki
Datum: 31.08.12 23:08

Dejte jí čas, mohla dozrát dříve vlivem sucha. Všeobecně přebytek dusíku vede k růstu a oddaluje zrání. Knedlíky můžete dělat z půlených

Od: polinek*
Datum: 31.08.12 23:13

Asi je to odrůdou ,,paní vedle mne má také dříve zralé merunky.

Datum: 31.08.12 23:18

Odrůdou to není, máme dvě stejně staré švestky, které sklízíme každý rok po 14 ti dech po sobě. Vodu dostávají celý rok, jako všechny stromy. Nic jiného, stromy přes léto nedostávají, žádné hnojivo.

Datum: 31.08.12 23:57

Viki, dočetla jsem se, že při nadměrné úrodě bývají tyto problémy. Švestky bývají méně sladké a jdou špatně půlit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.09.12 01:50

Bruni, děkuji, je to možné. Švestky letos mají velké plody a hodně.

Od: krkovicka*
Datum: 31.08.12 23:22

Viky.Náš strom je taky z půlky zelený nebo úplně na kaši.Stále otrhavam jen na jeden koláč týdně-dnes jsem trvala a tý zralé už jsou i suché.Prostě se jim nechce-chladné rána,přes den parno.Co potřebuje strom?Úsměvem odpovím Matku Přírodu.

Datum: 31.08.12 23:27

Děkuji Krkovičko. Nám teda švestky neschnou, jsou krásně modré, ale chybí jim ta sladkost a nejdou odpeckovat, jako jiné roky.

Od: pacourek*
Datum: 31.08.12 23:40

Na dozravaní plodu je třeba doplnit draslík (třeba draselná sul)a omezit dusík

Datum: 01.09.12 11:35

Dobrý den. Děkuji Vám všem, za rady. Příští rok, udělám větší protrhávání plodů.

Datum: 04.09.12 08:42

Co kdyby se ten stromek rozvolnil a prosvětlil, aby k plodům mohlo více vzduchu a světla.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.