Libeček rezavé skvrny nic nepomáhá

Od: Datum: 30.08.12 08:55 odpovědí: 3 změna: 31.08.12 03:36

*zed*Zdravím pěstujeme libeček už dlouho a skoro každý rok se bijeme s rezavými skvrnami.Vybereme sice do polévky,ale je stále nízký,rozrůstá se,ale začne rezavět.Poléváme,hnojíme a sluníčka dost co víc může chtít?Prosím poraďte.Děkuji Naďa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 09:02

Mám libeček na dvou místech - na plném sluníčku a ve stínu - ten ve stínu tím trpí o dost méně, ten na slunku musím co nejdřív ostříhat a nakrájet a zamrazit, protože od zhruba června už je také flekatý a sříkat se mi to nechce, to by se mi asi eklovalo dát si to pak do polévky. Zkuste zasadit do polostínu/stínu, tam je ještě i teď zelený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 30.08.12 09:18
avatar

Dobrý den. Když se vše opakuje každý rok, tak bych Libeček přesadila na jiné místo. Libeček chce jen hodně vody, hnojivo, ne moc sluníčko. Máme Libeček v koutečku, kam ráno svítí sluníčko, ale je částečně zakryt dalším zeleným. Jsou to každý rok keře 1,5 metrů vysoké. Máme dva. Nic s tím neděláme. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cvach07
Datum: 31.08.12 03:36

Libeček nechce žádnou péči, nejlépe mu je, když se něj nestaráte a je někde v koutě, u plotu, zarostlý třeba kopřivami. Tedy žádné velké okopávání, natož hnojení. Žádné velké hýbání s půdou v okolí.

Mám libeček mezi meduňkou, i pár kopřiv tam je, neokopávám, jenom lehce na jaře rukou vyčistím okolí rašících lístků, nikdy nezalévám. Na původním místě z výsevu. Nejlepší listy květen, červen, jako většina bylinek, po ostříhání vyroste ještě pár nových listů, ale nyní už má po sezoně, bude odpočívat a zatahovat, listy jsou už unavené.

Umístění - jižní strana, polostín, asi 4 metry od sousedovic smrku, u plotu. Výška listů metr a půl, později květy metr osmdesát.

Možná to chce nové místo, jinou odrůdu. Výsev přímo do půdy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.