Nakvetlá rajčata

Od: Datum: 25.08.12 11:37 odpovědí: 6 změna: 25.08.12 16:23

Zdravím, s velkou slávou jsme si v květnu koupili "skleník" s polykarbonátovou výplní a "posadili" ho na rostoucí rajčata a další přisadili) od té doby jsem použila asi 2x univerzální hnojivo, jednalo se o nově vytvořenou část záhonku, předtím tam byl trávník. Problém je ten, že mi krásně rostou rajčata venku a ve skleníku je to tragédie *ee* rajčata švihala do výšky nasadila i nějaké květy, ale třeba malá žlutá, jich mají fůru ale již měsíc si tam jen tak kvetou *nevi* plody žádné občas nějaký květ uschne, u ostatních je nakvetení a úroda spíše mizerná. Co s tím, aby se to příští rok neopakovalo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.12 12:06
zkuste občas zatřepat keříkem (stačí lehce ťuknout do kminku), aby došlo k opylení. venku to za vás dělá vítr.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.12 12:16

Taky si myslim opyleni,muze tam vubec vzduch vetrate?Zalivka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ann*
Datum: 25.08.12 13:48

V těch vedrech by to bez větrání ani snad nešlo, ale větrala jsem převářně okýnkama, což bylo asi málo, ale kvůli kálejícím sousedovic kočkám, jsem dvířka zavírala, což bylo asi špatně, prtože tam bylo na padnutí, ale to i venku :) zalévám dle potřeby nárazově víc, ne jen po povrchu, ale nad tím opilením jsem taky jako "laik" přemýšlela, ale něco vzešlo, tak jsem to neřešila, ale bylo by dobré to plošně "pokledávat" ;)

Od: des*
Datum: 25.08.12 12:16

Tady vidíte naco je skleník.Není to jen o tom postavit ho,ale naučit se v něm pracovat,aby byly výsledky.Skleníkáři to neuměli hned.O pěstování jsou knihy.portály, a jiné .Zakrátko zjistíte,že krom toho,že si nějak urychlíte zeleninu na jaře,je skleník vlastně nanic.Že vám rostou rajčata do nebe,svědčí o tom,že máte ve skleníku hic,jako další jsou odrůdy,do skleníku se hodící.Takže se ve skleníku naučte dělat a nepomlouvejte rajčata.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ann*
Datum: 25.08.12 13:45

Jsou to potvory :) ano, přiznávám, neměla jsem na to ani dosti času ... udržovat rozumnou teplotu a byl pořízen dosti pozdě. Polepším se :)

Datum: 25.08.12 16:23
avatar

Zaštipujete je? Řídíte alespoň trochu kvetení? Aby květů nebylo příliš a rostlina je neuživila. V této době už jsem horní část rostliny odstranila. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.