Jaké hnojivo 6 m od studny

Od: Datum: 24.08.12 18:29 odpovědí: 6 změna: 02.09.12 18:45

Mám asi 6 m od studny vzvýšený záhon, kde mám bylinky. Ráda bych věděla, jestli tam mohu použít nějaké hnojivo.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 24.08.12 18:39

Dobrý den. Domnívala jsem se, že bylinky se nehnojí, kdo je hnojí v přírodě? U studně, když se používá voda doma, bych hnojivo nikdy nepoužívala. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.12 18:56

V blízkosti studny bych nepoužívala žádné hnojivo. Zeminu bych vylepšila trochou dobrého kompostu.

doplněno 26.08.12 17:55:

Viky a juglans mají pravdu. Osobně bych nikdy bylinky nehnojila na list umělými hnojivy a pak konzumovala. To je můj názor.

Datum: 24.08.12 23:46

6 metrů je dost velká vzdálenost na to, aby se hnojivo dostalo do studny. Pokud něco víte o pohybu živin v půdě, tak vyplyne, že můžete v této vzálonosti od studny použít jakékoliv hnojivo.Jestli se přesto bojíte znečištění a chcete přihnojit, použijte některé z hnojiv formou listové výživy, tj.postřikem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.12 08:22

Na bylinky,jen maximane kompost,vse organicke.

Datum: 01.09.12 15:08

Minerální hnojivo,které neobsahuje dusičnany,se klidně do zálivky může použít..Jednou týdně zálivku superfosfát..

JABRAKA

Od: jokr
Datum: 02.09.12 18:45

Milá paní, naši sousedé (oba mágistři něčeho) na chalupě nám vypouštějí svoje fekálie ca 3m od naší studny, ta je ca 160 let v provozu... Nikdo se nikoho neptá... S úřednictvem jsem nepochodil, sami nevědí, zda jsou či nejsou příslušní...
Asi bude záležet co pěstujete, jaké jsou nároky na hnojení a zda vůbec je vhodné hnojit, potom propustnost vrstev, odkud přitéká pramen vody... to je povídání asi na 50 stran A4...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.