Listy rajčat zežloutly

Od: Datum: 22.08.12 20:46 odpovědí: 3 změna: 24.08.12 08:32

Prosím o radu. Mám na parapetu keříčková truhlková rajčata, vedlo se jim skvěle, nádherné zelené rostliny plné plodů. Najednou mi včera obě rostliny totálně zežloutly :( Bude to tím vedrem, že třeba měli hodně přehřátou hlínu a vodu v ní? Zalévám večer a někdy ráno, zatím 2 měsíce bez problémů. Je nějaká pomoc co stím, aby se rajčata zachránila?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 22.08.12 20:53

Dobrý den.

Vypadá to opravdu na spálené sluncem. Nevím, dá-li se s tím ještě něco dělat. Zkuste je dát do stínu, pořádně prolít vodou. Snad obrazí. Ale moc velkou šanci jim nedávám.

Datum: 23.08.12 16:38

Nehnojila jste rajčátka v posledních dnech? Také mám rajčátka v truhlících na balkoně a navíc za sklem a nežloutnou mi. Pokud rajčatka často přeléváte, tak může dojít i k zahnívání kořenů. Já je zalévám vždy, až zemina trochu vyschne.

Datum: 24.08.12 08:32

Moje rajčata,kterým se také zatím výborně daří,v těch obrovských teplotách,kdy jsem na balkoně naměřil 45 stC,moří nedostatkem vody.Večerní zalévání absolutně nestačilo,hned měly povadlé a svěšené listy.Každý den jedna rostlina spotřebuje 2 litry vody.Ovšem v nádobách,kde jsou vysazeny,mám spodní drenář,kde se může zachovat dostatečná zásoba.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.