Velké ostružiny beztrnné

Od: Datum: 17.08.13 11:16 odpovědí: 10 změna: 12.09.13 22:52

prosím o radu, jak zasafdit pruty které jsem dostala od souseda, jsou to pruty OSTRUŽINY BEZTRNNÉ TAKOVÉ TY VELKÉ, loni jsem je zasadila jen tak do hlíny a uschly, nevím zda je mám přes zimu nechat ´ve vodě aby zakořenily nebo jen tak je píchnout do země, a co v zimě nevymrznou? Opravdu sči nevím rady, rady se dost rozcházejí. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 17.08.13 11:26

Jako se všemi dřevitými řízky - vyhrábnout 20cm žlábek, prut položit (i s listy), vrcholek (3-4 očka) zvednout nad úroveň země, žlábek zahrnout, udusat a dobře zalévat. Zahradní ostružiny se množí celkem dobře.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.13 11:29

udržujte zem neustále vlhkou a snad pustí kořeny. Já raději množím hřížením a dávám už hotové rostlinky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.13 11:59
Já množím tak, že vršky mladých jarních výhonů ponořím do země. Nebo připíchnu háčkem k zemi a zasypu směsí země a pilin. A polévám a polévám... Koncem leta mají pěkné kořínky a odstřihnuté od mateční rostliny jdou do květináče. Zkoušel jsem vršky ponořit rovnou do země v květináči, ale ta rychle prosychá, a když jsem zapomněl zavlažit, byl konec.
Teda nořím, podobně jako clayman...
S pícháním proutků nemám dobré zkušenosti.
doplněno 17.08.13 12:11: Našel jsem jeden mladý výhon
Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 17.08.13 12:20

My je máme na zahradě také. Také mi uschly, nechala jsem to tak, byly v rohu zahrady a letos normálně vyrazily, vzpamatovaly se a budou i plody. Jinou zkušenost nemám.

Od: lemar0
Datum: 19.08.13 14:24

Na zahrádce mi roste několik výhonů ostružiny, pokud bydlíte blízko Pardubic, mohla bych Vám je dát.

Datum: 21.08.13 15:21

Tak děkuji za odpověď, rady ohledně ostružin se velmi rozcházejí, Ty ostružiny bych od Vás hned vzala ale jsem z Mostu, nešly by poslat. moc bych byla vděčná. Tak se mi ozvěte díky a hezký den.

Od: lemar0
Datum: 21.08.13 19:02

Ráda Vám je pošlu, sdělte adresu.

Od: ramona
Datum: 12.09.13 00:02

Koupila jsem ostružiny na terasu a pořád rostou šlahouhy a nic jiného,žádný květ t.j ani plod...Nevíte za jak dlouho rodí?

Datum: 12.09.13 04:14
Ostružiny rodí na dvouletém dřevě. To značí, že jeden rok vyženou šlahouny a druhý rok na nich jsou plody. Proto pozor, nesmíte tohoroční výhony ostříhat! Stříhají se jen odroděné, teda dvouleté. U země.
doplněno 13.09.13 04:45: U malin je to to samé. První rok vyrostou jen proutky, které mají puky. V druhém roce vyženou z puků boční výhony, na kterých dozrají plody. Já mám maliny, které plodí dvakrát ročně. Teď na podzim to s úrodou bude horší, bylo dost sucho.
Dobré informace najdete třeba na http://carozahrady.sk/drobneo…/maliny/pestovaniemalin1.html nebo na
http://www.rastliny.net/index…nt&task=view&id=160&Itemid=44
Ohodnoceno: 1x

Od: ramona
Datum: 12.09.13 22:52

Tak to je dobrá rada už jsem to chtěla vyhodit ...a co maliny...? moc se rozkošatily a vadily v sekání trávy,tak jsem je přistřihla( ale ty jsou někalikoroční),nevadí to?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.