Rajčata na stejném místě

Od: Datum: 18.08.12 11:29 odpovědí: 3 změna: 18.08.12 21:11
avatar

Pěstuji prvním rokem rajčata a příští chci zase,tak hledám jestli můžou být opakovaně na stejném místě-více let po sobě.Jedni říkají-klidně,není problém,druzí-rozhodně ne,musí se dát jinam.Tak nevím...poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.12 13:31
avatar

Já pěstuji 4 roky rajčata na stejném záhoně a bez problémů. Rajče vyčerpá určité druhy živin. Vhodným doplněním (hnojením) živin se dá rajče pěstovat na stejném záhoně. Nedoporučuje se to, ale dá se tak pěstovat. Moje rajčata netrpí žádnými nemocemi, nebo nedostatkem živin. Každý rok používám jiné hnojení. Střídám koňský hnůj, zelené hnojení, biohumus, kvalitní kompost. Při tomto způsobu hnojení nezapomínám půdu na jaře mírně povápnit. Každý pěstitel má jiný názor, nebo zkušenosti.

doplněno 18.08.12 21:41:

Máte pravdu, že je lépe výsevní místa střídat. Já je pěstuji na stejném záhoně a jsem vždy s úrodou spokojená. Nepoužívám žádná umělá hnojiva ani chemické postřiky. Se škůdci na rajčatech jsem se zatím nesetkala. Na každé zahrádce mohou být rozdílné podmínky a jiné úspěchy, či neúspěchy v pěstování. Názory, zda pěstovat, či nepěstovat rajčata na stejném záhoně se mohou lišit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.12 19:48
avatar

Určitě je lepší střídat místo.Nejde jen o živiny,ale škůdce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 18.08.12 21:11
avatar

Dobrý den. Je to různé, někdo si chválí, když má rajčata několik let na stejném místě. Náš zahradník sazí každý rok rajčátka na jiné místo a má je nádherné. Moje rajčátka, když si je nasadím, tak je dám pokaždé jinam a jsou také pěkné. bez postřiku. Beru vysvětlení zahradníka, když se mění místo sázení zeleniny, nemusí se používat postřik. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.