Hrnková gerbera

Od: Datum: 16.08.12 15:54 odpovědí: 3 změna: 16.08.12 16:32

Potřebovala bych prosím poradit :) Dostala jsem v dubnu krásnou hrnkovou gerberu snad z Kauflandu (ale to není podstatné)? moc jsem nedávala tomu, že by dlouho vydržela, ale ... zasadila jsem ji do obrovského květináče na dvůr a hle dodnes neustále vyhazuje další a další květy a listy. Mám z toho velikou radost, ale nevím, jestli je to kytička jednoletá nebo vydrží seřezaná třeba ve sklepě přes zimu na příští rok?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.12 16:15

ann, tak to vám z duše závidím. Také jsem dostala v květináči oranžovou gerberku, dole měla nasazeno několik popat. Tři nádherné květy se začaly svěšovat, stonky změkly a nakonec kytka, přes mou velikou snahu, zhynula. je mi to líto. *plac*

Od: ron*
Datum: 16.08.12 16:15

Dobrý den.

Gerbera se dá pěstovat jako pokojovka, ale i venku na záhoně nebo v truhlíku. Je to trvalka. Gerbery, které mám venku na záhoně po odkvětu oříznu, na zimu přikryju chvojím a na jaře znovu vykvetou.

doplněno 16.08.12 16:16:

http://hobbyzahrada.cz/clanek-1388-gerbera_%28_gerbera_jamesonii_%29__pestujeme_gerbery.htm

Od: ann*
Datum: 16.08.12 16:32

Díky, tak asi jí velice prospělo, oproti minulým pokusům na bytě, zalévání dešťovkou a více světla a sluníčka venku oproti domácímu pěstování.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.