Jak hnojit zeleným hnojivem

Od: Datum: 13.08.12 19:34 odpovědí: 5 změna: 14.08.12 23:43

Sklidili jsme brambory a okurky. Příští rok bych chtěla dát brambory místo okurek a naopak. Nyní bychom chtěli pozemek pohnojit zeleným hnojivem, ale nemáme s tím zkušenosti. Jednak, kdy vyset toto hnojivo a jaké a potom, když vyroste, kdy ho zaorat. Děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 13.08.12 19:39

těsně po sklizni vemte semena hrachu a vysejte je nechte je vyrust(asi 1 měsíc)pak posekejte rostliny a zarejte

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.12 20:08

Já seji na zelené hnojení svazenku. Zasít jí můžete už nyní. Je z ní poměrně dost zelené hmoty, ideální pro zkvalitnění zeminy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.12 21:34

Dulezite je posekat hned po odkvetu,aby se neutvorila seminka a nevysela do pole.Posekat,muzete nechat prejit mraziky,treba zaryt ,brzy z jara.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.12 19:34

Lze použít jakoukoliv rychlerostoucí rostlinu.Výhodná je hořčice,nebo směska jetel,vikev a slunečnice.Za zelena se porost zaryje(zaorá)Zjara se můžou sázet brambory.K zelenému hnojení je vhodné přihnojit draselným hnojivem.-

JABRAKA

Datum: 14.08.12 23:43

Na zelené hnojení používám hořčici. Vysévám ihned po sklizni plodiny a pokud je to časově možné opakovaně. Letos po sklizni česneku v polovině července jsem zasel hořčici a již jsem ji při výšce 50 cm zaoral a nasel novou.Určitě to stihnu ještě jednou opakovat. Na jaře na pozemek půjdou brambory.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.