Dýně hokaido, kdy jí sklidit?

Od: Datum: 11.08.12 15:10 odpovědí: 6 změna: 15.08.12 22:34

Tak co myslíte, už jí mohu sklidit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 11.08.12 15:12

Klidně ,přerostlé jsou tvrdé.Zřejmě se nemůžete dočkat...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.08.12 15:13

Dnes jsem podobné viděl připravené k prodeji na Farmářských trzích. Btw. 15.- za kus.:)

Asi bych ještě chvíli počkal, měli tam ty dýně spíš trochu do oranžova.

Ohodnoceno: 2x

Od: hahanaj*
Datum: 11.08.12 16:32

pokud ji chceš hned zpracovat sklidit můžeš,ale na uchování je třeba-aby měla zaschlou stopku pak ti vydrží déle

Od: cvach07
Datum: 11.08.12 18:30

Je to opravdu pravá dýně Hokaido? Měla by být hodně oranžová a bez proužků. Nevidíme stopku, tam by měla být taková pěkně protáhlá zaoblená špička. Některé dýně se během kvetení spráší s nějakou jinou dýní, okurkou a už to potom není ta správná chuť dýně Hokaida. Stalo se mi to a dýně nebyla dobrá ani za syrova, ani po uvaření. Sklízí se na uskladnění až když je stopka zaschlá. Na vaření už lze nyní.

Od: ron*
Datum: 11.08.12 18:33

Ještě chvíli počkejte až se vybarví a uschne ji stopka. Pak bude pěkně vyzrálá i vevnitř.:)

Ohodnoceno: 1x

Od: riky99*
Datum: 15.08.12 22:34

Mám je úplně stejně velké a už je baštíme v polévce;).Dají se krásně krájet hlavně je vůbec neloupejte! Jen vydlabejte dužninu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.