Buk červený a cypřiše

Od: Datum: 07.08.12 10:29 odpovědí: 3 změna: 07.08.12 12:43

Dobrý den, prosím o radu s bukem červeným. Několikaletý krásný strom začal letos usychat, listy má hnědé, suché, svinuté. Bojím se, aby neodešel. Podobný problém mám s cypřiši. Usychají od středu od kmene, kde je jehličí úplně hnědé, uschlé. Doposud se jim dařilo. Ani na jedné z rostlin nejsou žádné stopy po škůdcích.

Děkuji za radu. Normová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 10:38

Nevím, nakolik u vás v letošním , co do počasí podivném roce prší, ale u nás na jižní Moravě je dlouhodobý deficit vláhy, takže není od věci třeba jednou týdně, prosychající dřeviny pořádně zalít tak, aby se voda dostala až ke kořenům. Raději nárazově dostatek vláhy než každý den trochu. Také zalévám cypřišky, které zevnitř prosychají. U starších stromků je ale prosychání uvnitř koruny a obrůstání po obvodu normálním jevem .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 07.08.12 10:51
avatar

Dobrý den. Nejsem odborník. Může to být houbová choroba, která stromy napadla.

Použila bych Novozir, postříkala vše, pěkně aby celé kmínky byly mokré. Za měsíc, znovu postřik. Dolů dát Hořkou sůl v krystalcích, aby se postupně uvolňovala. Dělala bych vše, pro záchranu. To je jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 07.08.12 12:43

,,je to běžná vada na kráse u tůjí..Koupila jsem krom té soli - konkrétní hnojivo na tůje v granulích. Hnojí se na podzim.A postřik tou solí,,,a zalévat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.