2 neznámé rostliny

Od: Datum: 15.08.13 13:05 odpovědí: 8 změna: 16.08.13 08:35

Dobrý den. Dokázal by někdo z Vás rozpoznat tyto dvě rostliny? Předem děkuji za ochotu a snahu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 13:09
avatar

vzhledem k četnosti vaší otázky "jaká je to rostlina"... zkoušela jste i tohle? http://www.zbozi.cz/?q=herb%C3%A1%C5%99

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zluta
Datum: 15.08.13 13:15

Dobrý tip! Napříště se takto budu řídit. Bohužel se mi už několikrát stalo, že danou rostlinu nemohu nikde nalézt, a to nejen v knize, nýbrž i na internetu. Skutečně se jméno snažím odhalit, když si nejsem jistá, připíšu zde i svůj odhad. Proto zde vkládám své příspěvky, omlouvám se, pokud tím již někoho vyloženě otravuji, nemusí mi být také odpovězeno. Je to čistě dobrá vůle odpovídajícíh. Pokud Vás to již potěší, můj herbář se blíží ke svému konci, a tím i Vaše a mé útrapy. Omlouvám se, pokud jsem web zbytečně přetěžovala svými dotazy.

Datum: 15.08.13 13:18
avatar

to není obtěžování ani přetěžování, jen mi bylo divné, že v jednom měsíci určujete snad 12 rostlin... že by tolik jich bylo v herbáři k nepoznání je prostě podivné, :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zluta
Datum: 15.08.13 15:19

Uznávám, trochu jsem to přehnala. Chtělo by to více snahy. Ano, 12 rostlin je poměrně hodně, ale musím vytvořit herbář, který jich obsahuje 100. V takovém poměru to snad není ta hrozivé, ne? :)

Datum: 15.08.13 13:22
avatar

Nějaké fotky se zatoulaly do otázky Co mám dělat. Myslím, že je to ta duhá - podle otázky s ptáte na dvě. Je na nich pěťour. Na internetu se dá najít, když se zadá plevel, pak se mezi obrázky objeví, to jen pro případné další určování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.13 14:45
avatar

Tohle je VRBOVKA MALOKVĚTÁ, běžně rozšířený plevel. Je léčivá, používá se při onemocněních prostaty. Ta druhá, která tady není a je úplně někde jinde :D, je protivný, vlezlý a všudepřítomný plevel PĚŤOUR MALOÚBORNÝ. Bojuji s ním už celá léta a on pořád vede. Za války se mu říkalo "hitlerovka", byl prý všude rozlezlý a nedal se jen tak vyhnat, stejně jako Hitler a jeho žoldáci. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zluta
Datum: 15.08.13 15:22

Děkuji mnohokrát! :) Jen by mne zajímalo - jak to, že znáte tolik květin? Vždy dokážete poradit a ještě přidáte osobní zkušenost! Neznáte třeba nějaké osvědčené stránky, na nichž bych mohla své rostliny určovat sama a neobracet se stále na Vás? Děkuji.

Datum: 16.08.13 08:35
avatar

Nevím, zda se ptáte přímo mě. Pokud ano, k rostlinám rostoucím v přírodě tíhnu už odmalička. Proč, to nevím. Ale už asi od 4. třídy jsem soutěžila v poznávání rostlin /živočichové mě nebrali, jednou jsem ani nepoznala špačka! *ee*/ Od 5. třídy jsem pokořovala okresní kola, od 7. jsem soutěžila v krajských. V 9. třídě jsem byla 1. v tehdejším Východočeském kraji. Prostě mě to bavilo, dělala jsem si herbáře, učila se sama rostliny určovat podle jejich znaků. Měla jsem Klíč od Martinovského, nebyl dostačující. tak jsem si pořídila Dostálův Klíč k úplné květeně ČSR. Tam se najde úplně všechno. Rodiče mě v mém koníčku dost podporovali. Vzpomínám si, jak o dovolené v Krkonoších donesli turisté na chatu zvláštní rostlinu a dohadovali se, co to může být. Já byla 11 letý žabec a povídám - to je přece rosnatka - masožravka. Koukali na mě s úctou a můj taťka se nadýmal pýchou. Mým snem byla přírodovědná fakulta a práce v ochraně rostlin. Jenže táta mi umřel ve svých 49 letech a z plánů nebylo nic. Tak byste nejspíš sama určila rostliny podle Klíče k určování. Ale pozor: nejdříve musíte znát, co znamenají termíny jako např.: řapík, kalich, koruna, blizna, brylka, list celokrajný, lichozpeřený, dlanitolaločný, či dlanitožilní. Není to legrace, ale když do tohoto názvosloví proniknete, určíte si snad všechno, co u nás roste. Já mám pořád ale velké potíže s mrkvovitými, ty potvory jsou snad všechny stejné!*bzum* Zdraví Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.