Řez brosve

Od: Datum: 04.08.12 23:49 odpovědí: 8 změna: 08.08.12 20:08

Zdravím, na sedmileté brosvi bych chtěl udělat zakrácení větví taj bych potřeboval vědět kdy je na to nejvhodnější čas a také bych se chtěl zeptat proč mám na plodech rudu a jak tomu příště předejít

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.12 23:51

Broskvoň se řeže v době květu.

Ohodnoceno: 2x

Od: vikyŽ
Datum: 05.08.12 00:28

Dobrý den Erek. Broskve pěstuji již mnoho let. Nyní po sklizni ovoce, všechny staré a napadené větve ostříhám, ořežu a rány natřu včelařským voskem. Také se snažím zkrátit nové přírustky, na kterých poroste úroda, příští rok. Až opadne listí, tak udělám postřik proti kadeřavosti. Na jaře, dělám jen postřik a pár posledních úprav na stromech, abych zbytečně nepoškodila květy. Jen můj názor.

doplněno 05.08.12 00:29:

Když je potřeba některou poškozenou větev uříznout, tak nečekám a uříznu ji, ránu zatřu.

Ohodnoceno: 2x

Od: erekŽ
Datum: 05.08.12 13:47

Jo děkuji za informace o řezu a formování koruny a ještě bych potřeboval radu jak předcházet rudě na plodech .Při omytí plodu kartáčkem se ruda částečně omyje ale není to "ono" je pravda že rudu jsem měl na plodech poprvé a také jsem letos poprvé nestříkal kuprikolem proti kadeřavosti

Od: vikyŽ
Datum: 05.08.12 17:32

Dobrý den Ereku. Nevím, čemu říkáte ruda na plodech. Broskve před použitím loupu, nemyju. Nemáte nějakou fotografii plodů broskve, jak vypadá ruda?

doplněno 05.08.12 19:03:

Naše broskve.

Když na podzim opadá listí brosve, tak vše před zimou postříkám Sulkou. To samé na jaře, jak je venku nad 15 stupňů, postříkám stromy Sulkou. Letos mi z broskve, nespadl ani jeden list, dolů.

Hledala jsem: Je to Vaše Ruda na plodech?

Na plodech někdy vznikají červené skvrny s nepravidelným okrajem.U napadených stromů je větší nebezpečí jejich poškození mrazy. Kromě broskvoní mohou být napadány i mandloně a broskvomandloně.

Ochrana

Broskvoně je možné ošetřovat fungicidy ( např. SULKA) kdykoliv od opadu listů na podzim do doby, kdy začínají rašit vrcholové (terminální) pupeny.

http://www.mineralfit.cz/clan…-nejcastejsi-choroby-a-skudci

Od: des*
Datum: 05.08.12 17:36

Ruda se říká když jsou plody rezavé.Je to nějaká houba,ale plody jsou jedlé,jen jsou škaredé.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.08.12 23:13

Zakracovani broskvoni,se provadi nyni,v srpnu.

doplněno 05.08.12 23:23:

Jinak samozrejme se reze hlavne na jare,nekolikrat rocne.Nyni jen zakratte asi o tretinu vsechny vyhony,ve stejne vysi.Merunky takto rezeme v cervenci.

Od: rv
Datum: 08.08.12 13:46

jak a kdy řežou broskve profesionálové viz

Snažím se to dělat podobně a stromům to svědčí.

Datum: 08.08.12 20:08

Tohle je ale jarni rez,zasadni.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.