Deformovaný výhon - dozrají dýně?

Od: Datum: 03.08.12 20:28 odpovědí: 5 změna: 04.08.12 18:31
avatar

Na vysazené dýni, se začal od poloviny deformovat hlavní výhon. Boční váhony jsou pěkné,dozrají i na něm dýně?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.12 21:45
avatar

Deformace hlavního výhonu by neměla vadit. Na fotce je vidět, že máte nasazeno poměrně dost plodů. Plody dozrávají i na bočních výhonech, ale nesmí být plodů mnoho. Je už srpen, takže já bych nechala na rostlině maximálně 2 plody, aby stihly ještě narůst a dozrát. Vyberte si 2 největší plody a za nimi nechte 3 - 4 listy a výhon zastříhněte. Je úplně jedno, zda budou plody na hlavním, nebo bočním výhonu. Všechny zbývající malé plody odstraňte. Pokud si ponecháte plody na bočních výhonech, tak hlavní zastřihněte. Dýně se bude snažit tvořit další boční výhony, tak je co nejdříve vždy odstraňte. Všechna výživa a vláha musí jít do ponechaných plodů, jinak už plody dostatečně nenarostou.

doplněno 03.08.12 22:01:

ron - také jsme sekačkou nechtěně přišli o hlavní výhony a mám pěknou úrodu. Pokud má tazatelka vysazenou dýni Goliáš, nebo nějakého jiného giganta, tak je už malá pravděpodobnost, že plod doroste do velkých rozměrů. V tom případě bych ponechala na 1 rostlině 1 plod. Nechá - li si z lítosti více plodů, tak s úrodou nebude spokojená. Dýně je teplomilná rostlina a jakmile začnou být chladná rána, tak je konec.

doplněno 04.08.12 19:11:

Já zalévám 1 konví denně. Nejsou -li denní a noční teploty vysoké, tak není nutné dávat takové množství vody. Ono záleží také v jaké zemině je rostlina zasazená. V propustné kypré zemině se zalévá více a na těžší půdě méně. Je -li chladnější počasí a zataženo, tak lze zálivku vynechat. Přeléváním může dojít i k zahnívání kořenů.

doplněno 04.08.12 20:14:

Viky - povšimněte si datumu vložení otázky a velikosti plodů na fotce. Nejsem přesvědčená o tom, že dýně narostou takových rozměrů. Brzo začnou být chladná rána a je konec. Dýně je sice náročná na zálivku, ale všeho s mírou. Lidské fekálie nepatří na záhon pod rostliny, to dělaly naše babičky. Lidské fekálie se mají přidávat do kompostu. Zadejte si do vyhledávání - hnojení fekaliemi a tam se dočtete více. To není jen můj názor.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ron*
Datum: 03.08.12 21:53

Souhlasím.

Stalo se mi něco podobného.Hlavní výhon jsme omylem usekli sekačkou a květy byly jen na bočních výhonech. Dlouhé šlahouny jsem zkrátila a nechala jen tři plody. Na každém výhonu jeden. Plody mám už ale dost velké. Nevím, jestli Vám ještě stihnou dozrát.

Snad ano.:)

doplněno 03.08.12 22:12:

Ano. Také myslím, že nedozraje. Pokud bude mít ale dostatečnou velikost, před prvními mrazíky je dobré dýni včas utrhnout a nechat dozrát třeba doma na chodbě. Za pokus to stojí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.08.12 17:17
avatar

-Ron-Nechám jen jeden plod a budu čekat jak poroste a zda dozraje*dril*

Od: viky®
Datum: 04.08.12 17:49
avatar

Dobrý den Cituško. Já bych jen nečekala jak poroste a dozraje. Hnojila bych ho na květ a list hnojivem a dávala bych mu hodně vody. Kolem dokola udělat dolík, 2x až 3x denně dát dýni, kbelík vody. Dýně je jen z hnoje a vody, musí vyrůst. Jen můj názor.

doplněno 04.08.12 19:25:

Dovolím si napsat, jak babička manžela, pěstovala každý rok, dýně. Vždy měla dvě, aby se mohl udělat Halloween, na každou stranu brány. Malý vnuk, musel kakat do nočníku, babička vše rozředila vodou, udělala důlek a obsah zahrabala k dýni. Vodu, vodu a zas vodu, nic jiného. Rozměr dýní byl skoro 3/4 metru.doplněno 04.08.12 23:17:

Ano, máte pravdu, že lidské fekálie nepatří jako hnojení. Také jsem napsala, že to tak dělala, manželova babička. Nepoužívám to.:)

Malá dýně. Svatá Anna, chladna z rána. Dobře, já bych se ale nevzdala. Pěstuji dýni, je malá, ale já ji chci. Vezmu netkanou textilii a dýni přikryji. Bude chráněná a bude mít teplo i před noc a ráno, tím nastavím den. Člověk má potěšení, když přírodě trochu pomůže a výsledek se dostaví. Proč se hned vzdát? ;)

Příklad: Je to 14 dní, nasadila jsem venku druhé okurky. Jen tak, nevím, zda budu mít nějaké plody. Okurky už jsou venku, asi 5 cm, přikryla jsem je textilii a uvidíme. Slyšela jsem, že okurky později nasazené, plodí až do zámrzu, tak chci vyzkoušet, zda je to pravda. *uf*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.12 18:31
avatar

Zařídím se podle rady,ale to je vody.Zalévala jsem jen jednou denně jednu konev.Tak se polepším i s přihnojováním Kristalonem plod a květ,snad bude stačit.*placni*

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.