Ačokča neplodí

Od: Datum: 01.08.12 17:03 odpovědí: 5 změna: 01.05.16 14:14

Dobrý den, pěstuji ve skleníku prvním rokem ačokču a co se týče zeleně, je to už džungle. Zatím ale žádný květ ani plod? Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 17:38
avatar

Také jsem pěstovala ačokču, ale na venkovním záhoně. Sazenice se sází dál od sebe, protože ačokča naroste do větších rozměrů. Rostlina se musí rozvětvit a teprve potom začne kvést. Plody najdete v podpaží listů. Nikdy jsem jí nezkoušela pěstovat ve skleníku, podle mne za slunečného počasí jsou ve skleníku moc vysoké teploty. Způsob pěstování a nároky jsou podobné jako u okurek. Skleník nechte stále otevřený, zalévejte více jak okurky a zkuste přihnojovat např. Kristalonem plod a květ.

doplněno 05.08.12 11:06:

Proč by němělo o co stát? Sbírají se malé plody, syrové jsou výborné. Malé se zavařují jako okurky. Větší po odstranění semen se přidávají do leča, nebo poloviny plodů se plní ochuceným mletým masem a zapékají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 05.08.12 10:48

,,není o co stát,,,, jedině jako zástěna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.12 11:16
avatar

Ačokču pěstuji každý rok. Dávám ji popínat na plot. Mé zkušenosti jsou, že čím bujnější růst, tím méně plodů. Mám dojem, že čím chudší místo na živiny má, tím více se snaží na neduživých stoncích plodit. První plody mám letos asi 30 cm nad zemí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.12 12:52

Zkoušela jsem ji loni, začala plodit až v druhé půlce srpna, ale už bych to nechtěla - není sice špatná, ale v poměru k té záplavě biomasy těch plodů moc nebylo. A zas až taký zázrak to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pragbear71
Datum: 01.05.16 14:14

ačokča plodí cca 2 měsíc po výsadbě .většinou je cca již 2 metry vysoko..liána jinak dorůstá lehce 6-8 m,etrů,,pne se po všem a kdekoliv,,je zbytečné jí pěstovat ve skleníku...ohledně zeleně---co takhle info že listy se dají použít jako špenát? a plodí málo? neznám- pěstuji ačokču již přes 10 let a každý m rokem sklízím od září ze 4 rostlin cca 2 kg plodů denně! malinkám s chutí jak hrášek, větší jako okurky a až ty veliké jsou horší,,ale stačí rozříznout, naplnit čímkoliv a použít následně jako plněné papriky..případně vše zavařit jako kyelé okurky-- nazval bych ačokču pro českou kuchyni všudepoužitelná zelenina..Navíc - jde použít i jako hmota do leča a všech zeleninových jídel, včetně zeleniny do mrazáku na zimu... nechápu jak tak lehce pěstovatelnou zeleninu může hanit, takže limetko,, bez hnojiva jen s vodou a dostatečným místem kde se liáně bude dařit ideál...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.