Plíseň bramborová na rajčatech

Od: Datum: 01.08.12 13:19 odpovědí: 6 změna: 02.08.12 14:06

Dobrý den, pěstuji rajčata na zahradě volně. Objevily se mi na nich včera taková bílá kolečka, je to plíseň bramborová? Koupila jsem si na ně postřik proti plísni - Dithane DG Neotec. A listy jsou jakoby ohraničené černě. A postřik se dává na celou rostlinu i s rajčaty? Už jsou velká. Prosím poraďte. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 14:16
avatar

Dithiane DG Neotec bych už nyní k postřiku nepoužívala, má ochranou lhůtu 21 dní. Nyní bych k postřiku použila přípravky Ridomil Gold nebo Ortiva s ochranou lhůtou 3 dny. Pokud máte už nějaká rajčata zralá, tak je otrhejte a rajčata postříkejte. Před dalším postřikem uděláte to samé.

doplněno 01.08.12 15:43:

Pokud rajčata nyní ošetříte Dithianem, tak by jste plody neměla konzumovat. Dithian se používá k preventivnímu postřiku v červnu. Rajčatům se nic nestane. Plíseň bramborová se na rajčatech vyskytuje každý rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikyyy
Datum: 01.08.12 14:23

děkuji za odpověď. Bydlím v zapadákově, takže teď nemám možnost někam zajet pro přípravky jaké jste uvedla. Zkusím to tím Dithanem, snad se nic nestane ... :( pěstuji je poprvé, starám se o ně, a teď tohle...

Od: hahanaj*
Datum: 01.08.12 15:35

určitě není dobré stříkat rajčata a následně je pak konzumovat - to rozhodně ne - lepší je zjistit než začnu něco pěstovat ,jaká jsou úskalí a čeho se vyvarovat a jak postupovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.08.12 14:23

Ale to se mělo stříkat preventivně už dříve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 01.08.12 15:56

Listy otrhejte a sbírejte postupně plody a ničím to nyní už nestříkejte - nechte si poradit. Píšete snad se nic nestane- stane- nebudte moc plody konzumovat . Rajčata se dají otrhat i zelená a nechat rozložená dozrávat -děláme to tak běžně .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarŽ
Datum: 02.08.12 14:06

V žádném případě s tím teď nestříkejte, pěstujete si to pro sebe a tak raději ořezejte listy, všechny co jsou nakažený a zkuste počkat, než si seženete ten správný postřik. Já to zkouším nejdříve ořezat a pomáhá to buď úplně, nebo se tím výskyt plísně zpomalý. Dělám to několik let a celkem to vychází. Pokud je však mokro a studeno, je to průšvih a pomůže to jen na chvíly. Pak opravdu musí přijít postřik, ale ten s krátkou ochranou lhůtou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.