Jak ubránit slunečnice před ptáky

Od: Datum: 31.07.12 14:57 odpovědí: 6 změna: 04.08.12 22:09

Zdravím, zasadil jsem si létos celkem dost slunečnic, a těšil jsem se jak je budu jíst ( mám je totiž velice rád ). Bohoužel, ještě než semínka dozráli, už byli pryč :(. Nevíte jak by se dali odplašit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.12 15:05

Sítě proti ptákům jsou dost řídké. Já jsem květy slunečnic ,, na volno,, balila do netkané fólie, dá se použít i lehká záclonovina.

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 31.07.12 15:08

Dobrý den. Nevím, co je dost slunečnic. Nejlepší je každou slunečnici, zabalit síťkou. Není to legrace, slunečnice může v klidu dozrát, jak dlouho budeme chtít. Pak je problém, aby velké množství slunečnice, která dozrála, ještě nám vydržela.

doplněno 31.07.12 15:57:

Používám síťku, co je na rány, nebo zeleninu. Síťka se dá volnější,doprostřed provázkem udělat (culík - uzel), tím vznikne volný prostor před slunečnici, pak teprve se síťka uváže vzadu.

Ohodnoceno: 3x

Od: ron*
Datum: 01.08.12 18:05

Dobrý den.

Používala jsem takové ty oranžové pytle na brambory. Nechala jsem je volnější, i když síťovina byla řidší, ptáci se na semena nedostali. Už asi dva roky ale pěstuju slunečnice jen pro naši radost a radost všech ptáků v okolí.

doplněno 01.08.12 18:06:

Letos jsem na této slunečnici napočítala 28 květů.

Datum: 04.08.12 07:28

Použila bych mávání rukama a křik KŠÁ, KŠÁ. Když to nepomůže, smiřte se, že slunečnice vyzobali ptáci, vy budete sušit... ústa.

Prostě to patří už tak nějak k životu, i ta havěť se snaží přežít a my s manželem rádi pozorujeme, jak ptáček vyloví semínko ze slunečnice, sedne na zídku, vyloupne, sní a letí pro další. Co naděláte.

A když mám chuť na slunečnicová semínka, koupím si pytlík loupaných. Ale co Vám budu povídat, stejk je stejk, kam se na něj hrabe slunečnice. Tak ji nestavte hnedka na první místo, jsou i lepší laskominy a dopřejte svou slunečnici těm malým opeřencům. Víte, co na ně číhá nebezpečí? /kocour, sousedovic kluk se vzduchovkou.../ Jaga.:(

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.08.12 09:31

:)*palec**hej**palec**slunce*

Datum: 04.08.12 22:09

Tak oni se ptacci,ani nerozdelili,to jsou ale potvory.Ted vazne,jasne ze kdyz nezbyde zadne a mel jste je na jidlo,nastve to.Jedine obalit tkaninou,jen tak na volno,ta co se pouziva treba na okurky.no a nejake bych ptackum doprala.:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.