Šípkový keř - odstranění

Od: Datum: 14.08.13 13:56 odpovědí: 5 změna: 14.08.13 18:17

Na zahradě nám roste velká spousta šípkových keřů. Rádi bychom některé zcela odstranili, ale vůbec se nedaří. Můžete prosím poradit? Velice děkuji za dobrou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zahradnicka
Datum: 14.08.13 14:41

Zkuste podkopat do hloubky několik desítek centimetrů vydlabat zbytky...*vtip*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.13 14:44

pořezat křovinořezem s kotoučem nebo pilou a řezy hned natřít neředěným totálním herbicidem.Nechat zajít a pak vykopat pařezy a mělo by být po problému.

Datum: 14.08.13 15:04
Ještě je čas postřiku celých keřů přípravkem Round up, podle návodu. Případně postřik zopakovat, herbicid se pomocí fotosyntézy dostane do celého keře včetně kořenů a keř uschne.
Pokud při navrhovaném ořezání a vykopání necháte v zemi část živých kořenů, keř většinou znova obrazí.

Od: lenule*
Datum: 14.08.13 15:32

Round up jsem již zkoušela a nepřijde mi, že se keře chtějí vzdát? Nic lepšího asi neexistuje, že? :( Vykopání kořenů jsme již vyzkoušeli a stejně opravdu znovu obrazí. :(

Od: fribble*
Datum: 14.08.13 18:17

Mě se osvěčil Garlon 4EC - ten vezme i jinak nezničitelnou škumpu.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.