Proč melouny nekvetou?

Od: Datum: 22.07.12 20:58 odpovědí: 7 změna: 25.07.12 10:17

prečo nekvitnu melony,snad to je odroda bez urody?

Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 22.07.12 21:34

Melouny snad normálně kvetou, ne? Ale jestli se jako páte, proč VÁM nekvetou, tak - třeba nemají vhodné podmínky.

Upozornění od sys clayman 22. 07. 2012 21:50:29
ano, čekal bych druhou možnost - Vám

Datum: 22.07.12 22:17

A jaký druh melounu? Je jich dnes dost na trhu. Já mám zase problém, že mi všechno kvete, ale "jalovými" květy. Kromě Hokajdy, ta se má k světu a plodí a plodí. Ale zasadila jsem si dýni obrovskou, tu na kompoty, a ta potvora dělá stále jenom šlahouny, na nich hluché květy a já zaštipuji, a ona zase ihned vyrazí další šlahoun vedle a jede a jede... Už si také nevím rady, tak jestli mi někdo poradí jak na ni "vyzrát", aby mi dozrál alespoň jeden plod, tak to bych byla také moc ráda za rady.

Datum: 22.07.12 22:52

Mám zasazený vodní meloun na záhoně. Mě kvete a mám i malé melouny. Rostlina musí mít určitou délku, aby kvetla. Potřebuje hodně zálivky odstátou vodou a výživu. Současné chladno melounům neprospívá.

Pro Suzymon - mám zasazených více druhů dýní, plodí bez problémů. U dýní Goliáš nechte zatím růst šlahouny. Po určité délce budete mít na šlahounu květy i s plodem. Až květ odkvete a dýnička bude velká asi jako pěst, tak doporučuji ponechat 2 listy za dýní a šlahoun odřezat a všechny další šlahouny. Na Goliáše je už celkem dost pozdě, ale pokud bude teplo, tak vám do podzimu plod ještě pěkně naroste. Každodenní zálivka a mírné přihnojení rostlině prospěje. Na 1 rostlině ponechte 1 plod, aby vám stačil ještě narůst.

doplněno 23.07.12 21:49:

Suzymon - slepičince obsahují hodně dusíku. Goliáš rád vypouští hodně šlahounů. Já dýně také předpěstovávám doma a sadím je po zmrzlých do kompostové zeminy. Ničím už nehnojím a pouze vydatně zalévám. Slepičince - dusík, ten podporuje růst zelené hmoty. To bude asi ten hlavní důvod bůjného růstu s planými květy. Dýně bych doporučila pohnojit hnojivem s nižším obsahem dusíku a vyšším obsahem fosforu a draslíku. Hnojiv je takových hodně, nejčastěji se používá Kristalon plod a květ. Šlahouny nechte růst, jak jsem již psala a po vytvoření plodu všechno přebytečné odřežete. Kdyby jste bydlela blízko, tak vám dýni dám. Z Hokaidó je také dobrý kompot.

Datum: 23.07.12 20:57

Ahoj bruni. Děkuji za radu. Já nechala ty šlahouny růst a taky rostou a rostou, ale po nějakém plodu ani náznak. Ano, je to Goliáš a dokonce jsem ho předpěstovala, a je zasazený na zahradě už v květnu. Ale pořád dělá ty zatracené šlahouny. A čím teda hnojíte? Já právě moc nehnojím, když to roste jako divé. Ale pod rostlinu jsme dala slepičí hnojivo, to koupené, v granulích. Možná jsem to naopak přehnojila. A zalévám pilně dešťovkou, ale teď tady dost prší, tak není třeba. Vím, že je něco špatně. Moje mamka měla na zahradě Goliáše a neměla skoro žádný šlahoun. Hned u kořene rostliny bylo asi padesát centimetrů a na hned plod. Ten nakonec vážil skoro třicet kilo. Táhla jsem to s kamarádkou v ubrusu do auta a málem se to tam nevešlo. Maminka mi ale umřela a já se jí nemohu zeptat.

Datum: 23.07.12 22:25

Aháááá, tak to jste mi objasnila hned několik otázek, které jsem si kladla i ohledně jiných rostlin. Já totiž koupila ten slepičinec i v tekutém stavu a hnojila tím moje kytičky. specielně begónie. Výsledek, silné stonky, obrovské zelené listy, ale květy v poměru k tomu nárustu zeleně, celkem nevýrazné. Takže díky a já se vrátím k osvědčenému Kristalonu. No, a to jsem si myslela, jak těm mým kytičkám dám letos "nažrat" toho nejlepšího. Tady máme zázřný příklad toho, že všeho moc, škodí. Díky. Suzy.

doplněno 23.07.12 22:27:

"zářný", ne tu zkomoleninu, co jsem napsala *smich*

doplněno 23.07.12 22:35:

A ještě, to jste moc hodná za nabídku. Ale asi bydlíme dost daleko od sebe. Já jsem z Poděbrad. Jinak Hokaido miluji do běžné kuchyně. Vydrží hodně dlouho, když je dobře uskladněné. Na kompot mi ho je líto, protože z něho dělám polévky, griluji ho, opékám v zimě jen tak, na pánvi... a tak dál. Je to moje nejoblíbenější dýně. Také mám muškátovou. Ta je podobná, ale Hokaido opravdu vydrží bez problémů několik měsíců.

Datum: 23.07.12 00:13

Nepřiznivé podmínky.

Letos jsem zakoupil roubované melouny na dýni, rozdal po známých a výsledek? Pokud někdo z nich má 1 plod, může být rád. Naproti tomu jiné od každé rostliny bezproblémů 10 plodů.

doplněno 23.07.12 00:15:

Oprava: Naproti tomu jsou roky, kdy je možné z jedné rostliny posbírat bezproblémů 10 melounů, a víc..

Datum: 25.07.12 10:17

Pokud jste brzy zaseli a maji podminky,hlavne slunicko,vlahu,tak musi kvest.Jak vypapada celkove rostlina?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.