Sazenice jahod - mrazene koreny?

Od: Datum: 13.08.13 12:38 odpovědí: 6 změna: 14.08.13 13:30

Chci něco vědět o sazenicích jahod.Prý se dají sehnat mražené kořeny?Víte o tom někdo něco a jaké máte zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mija*
Datum: 13.08.13 13:56

Mražené nevím,ale zahradnictví Starkl zasílalo chlazené jahodové puky...byly to jen opravdu kořínky a to srdíčko,ale po zasazení rostly bez problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 14:21

No,to bude ono.A kolik to stálo?

Datum: 13.08.13 22:00

Chlazená sadba (frigo sazenice) se používají na jaře, teď nasázejte sazenice normální.http://www.jahody.eu/frigosadba.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalafuna*
Datum: 13.08.13 23:08

Prodávají se tzv. chlazená FRIGO sadba. Např. na www. zahradnictvikruh.cz najdete více informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 23:48

jak už zde bylo psáno tak se jedná o frigo sadbu a pokud by jste sázeli na jaře lze ji jen doporučit.Úroda z frigo sadby nasázené na jaře je srovnatelná s tou jakou dosáhnete,když zasadíte teď živé sazenice a i cena je srovnatelná,ale nesmíte váhat,protože na jaře je celkově o něco nižší nabídka.Princip frigo je v tom,že sazenice se odebírají na podzim kdy mají maximum zásobních látek,odstraní se všechny listy a uchovají se v teplotě cca -2 stupně.Díky tomu,že jsou uchovány v této stabilní teplotě ztratí přes zimu jen nepatrně zásobních látek narozdíl od sazenic,které musely přečkat zimu v záhoně a teplota většinou velmi kolísá.Frigo sadba pak na jaře po zasazení vyrazí jak "ďas" a stihne ještě ten samý rok slušně zaplodit.Neopisuju z příruček,ale popisuju zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 13:30
avatar

Koupila jsem si je na jaře v Čáslavi u Starkla /ty chlazené/ mělo jich být v balíčku 12, dávají tam o jednu víc, asi kdyby něco, takže 13. Stály nějak okolo 120 korun. Vypadalo to hrozně ošklivě, taková košťátka, žádné listy, jen kořínky a tmavé prostředky. Vše obalené hoblovačkami. Ale zasadila jsem je, všechny začaly brzy růst a vyhánět mladé lístky. Sklidila jsem hodně pěkných jahod. Vlastně sklízím postupně stále, jsou to ty stáleplodící.*palec* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.