Choroba - rajčata hnědnou

Od: Datum: 19.07.12 17:34 odpovědí: 4 změna: 21.07.12 11:50

Dobrý den, prvním rokem pěstuji rajčata na zahradě a teď mi ty největší kousky začaly v horní polovině plodu chytat jako kdyby nádech hnědé barvy, viz foto. Chtěl bych se proto zeptat, jestli je to nějaká počínající choroba, nebo je to normální stav, na listech žádné viditelné napadení nejsou. Děkuji, za odpovědi, zdraví LukeSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 19.07.12 17:37

bývá to napadení plísní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 23:09
avatar

Ano, jak řekla hanahaj. Je to začínající plíseň. To je katastrofa a je to z nadměrného vlhka, dešťů a chladu. Ani mi o tom nemluvte. Loni jsem přišla o celou úrodu. Ale existuje proti tomu nějaký postřik. Zadejte do Googlu otázku, plíseň na rajčatech. Sama to hned zítra udělám. Taky se bojím. Pokud se to nezastaví v začátcích, je po rajských, nenávratně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 00:52
avatar

Proti plísni bramborové se dělá postřik dříve. Pokud je už na rostlině, nebo plodech, tak je už postřik zbytečný. To je můj názor. Zkuste napadené plody otrhat, ale myslím si, že ostatní jsou už také zasažené.

doplněno 21.07.12 14:21:

Přípravek Champion 50 WP je měďnatý přípravek. Měďnaté přípravky brzdí dozrávání rajčat. Raději bych zkusila postřik Ortiva s OL 3 dny. Champion nebo Kuprikol je vhodnější použít na první postřik někdy už koncem června.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vl®
Datum: 21.07.12 11:50

Zbytečné to rozhodně není. Otrhejte napadené plody a postříkejte je postřikem champion 50wp. Je to můj osvěčený postřik, který je na bázi mědi a je kontaktní. ochranná lhůta je 7 dní .Existuje jistě více postřiků, ale jak říkám, nemám je osvěčený.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.