Máte už vyrytý česnek?

Od: Datum: 16.07.12 12:37 odpovědí: 15 změna: 29.07.12 20:50

Jak jste na tom letos s česnekem? Letos podle mne nebyl moc dobrý rok na pěstování česneku. Mořili jste česnek před výsadbou? Jak velké palice máte? Také vám některé palice uhnily? Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 16.07.12 13:01

NE, ale je také třeba uvést, kde je nasazen...Jih/sever Č, M, výška sakra rozdíl, že? Mořit vždy, postřik vhodný. A pak subjektivní pocit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.12 13:12

Nevím, k jaké otázce zařadit odpověď NE. Severní morava, n.v. 250 metrů. Jaký postřik máte na mysli?

Od: buss
Datum: 16.07.12 13:17

Máte už vyrytý česnek? Ne
Proti hnilobě, nevím jméno, jsou v krabičce tři sáčky.

Datum: 16.07.12 13:06

Vyryto, letos nic moc, hlavy malé a taky pár uhnitých. Není každý rok posvícení :( *plac*

Ohodnoceno: 2x

Od: jova2
Datum: 16.07.12 14:03

vážená, máte-li zájem opravdu o pohodové pěstování česneku doporučuji přejít na stránky http://www.k-cesnek.cz/, dozvíte se tam o česneku normální lidskou formou úplně vše.

nejsem ani najatej chválič od ing. Kozáka, ani zaujatý česnekomilec, ale stránky v současné době asi našeho nejlepšího šlechtitele jsou opravdu dobrý a v diskusi vám poradí i majitel stránek i ostatní, kteří se o česnek zajímají

to, co jsem napsal není vůbec podceňování těch co sem píší, ale myslím, že většina z nás o česneku ví jen zlomek toho, co ing Kozák

zdravím

josef

Datum: 16.07.12 14:25

Jova2, děkuji za odpověď. Stránky od ing. Kozáka znám, také je doporučuji. V mojí otázce se neptám, jak pěstovat česnek. Chtěla jsem pouze vědět, jaký kdo letos sklidil česnek. Nemám problémy s pěstováním česneku.

Datum: 16.07.12 17:49

Podkrkonoší cca 300 m. nad mořem východní svah: Česnek se letos krásně povedl (ostatně jako téměř každý rok). Díky tomu, že bylo poměrně sucho - česnek nemá rád zalévání, proto asi ta hniloba u toho kdo jej kropí. Mořím po dobu 12ti hodin před výsadbou Sulkou.

Datum: 20.07.12 21:42

Ahoj Brunci. Letos mi česnek vymrzl. A to jsem investovala do českého a drahého. Krásně vyrostl vloni napodzim, ale pak přišel ten několikadenní mráz někdy v únoru, bez sněhu a bylo vymalováno. Vytahovala jsem jenom uhnilé části. Rychle jsem koupila jiný česnek a zasadila na jaře, ale nebylo z něho vůbec nic. Malé hlavičky a nevyzrálé. Tento rok si dám pozor a česnek něčím zakreju, aby mi nevymrzl. Jinak nevím.

Datum: 20.07.12 22:09

Suzi, děkuji za odpověď. Česnek se má sázet těsně před příchodem mrazů. Vy jste ho zasadila příliš brzo. V loni přišly mrazy poměrně pozdě, takže plísně stačily napadnout česnek. Hodně pěstitelů česneku mělo letos špatnou, nebo skoro žádnou úrodu. Asi 10% z úrody jsem měla nekvalitní, nebo malé palice a asi 10 palic mělo dokonce i naklíčené stroužky. Pokud jste sadila česnek na jaře, tak to musí být jarní sadba. Já sázím česnek pouze na podzim a paličák. Sázíme ho na hloubku sázecího kolíku. Takto hluboko zasazený nám ho bezdomovci bez rýče nevytrhají.;)Česnek bych nezakrývala.

Moc odpovědí jsem nedostala, asi už lidé tolik česnek nepěsují.

Od: jirbar*
Datum: 20.07.12 23:06

Sázeno v polovině prosince 41x Benátčan 102x Bjetin. Sklizeno včera Benátčan 27x Bjetin 70x v dobré kvalitě velikost nic moc asi 15x rozpuklý.

Takže zbytek buď nevyklíčil nebo shnil. Mořeno bylo Síra SK520, Rovral a ještě Lignohumát. Úroda při 100 Kč/kg nedá ani na sadbu a chemii

Datum: 29.07.12 20:50

Česnek nikdy nemořím, ale asi začnu. Jsem s letošní bídnou úrodou celkem spokojená. Loňský uskladněný česnek mi vydržel až do nové sklizně, tak snad vydrží i ten letošní. Na fotce je část mojí úrody.

Od: hm®
Datum: 21.07.12 00:18

Dobrá, tak tedy odpovím, abys toho tu měla víc.

Česneků jsem zkusil pár na podzim, krásně vyrazily a až do únorových holomrazů byly asi 10cm živé zelené lístečky. Pak přišly ty mrazy a hned po oteplení lístečky zvadly, zežloutly, lehly na zem a shnily. Zasadil jsem ještě na jaře, ale byly pořád jen takové nedomrlé a teď už zvadly, ani jsem se na ně nedíval. No, zrovna v týdnu jsem si říkal, že je vydloubnu, ale myslím, že z nich nenajdu vůbec nic.

doplněno 23.07.12 17:28:

Tak jsem v sobotu vydloubal tu "úrodu". Pár malých cibulek, žádné stroužky, vždy jen malá cibulka (pokud vůbec). Aby to nakonec nebyly nějaké zatoulané tulipány nebo tak něco. :D

Od: fklacek
Datum: 23.07.12 01:05

To, že "krásně vyrazily" ješte na podzim je právě chyba, sází se co nejpozději před zámrzem...

Od: hm®
Datum: 23.07.12 17:26

Ony klíčily už před zasazením a nedaly si to rozmluvit. A vypadaly, že i ty velké mrazy přežijou, ale bohužel zřejmě mrzlo moc dlouho.

Datum: 23.07.12 18:56

1Mořit se má jen česnek napadený, jak jsem nedávno četla. sklízet se má , když se květ napřímí. Stačí nechat 1-2 ks s květem a ostatní květy ulámat, aby se cibule nevysilovala a byla větší. Na česnek počasí moc nebylo, pár mi jich uhnilo, ale ostatní byly OK.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.