Co zasadit v červenci?

Od: Datum: 15.07.12 19:54 odpovědí: 16 změna: 22.07.12 12:52

Dobrý den, teď jsem odstranila ze záhonů hrášek a je mi líto je nechat prázdné. Dá se na ně ještě něco dát nebo už je na vše pozdě? Dítě

doplněno 15.07.12 19:55:

Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.07.12 19:59

Něco ´rychlého´ - salát, ředkvičky...

Datum: 15.07.12 20:03

i cibulky nebo spenat

Od: radkadknl
Datum: 15.07.12 21:04

Špenát, ředkvičky a obyč. salát jsou rostliny krátkého dne...pujde to hned do květu! Tyhle plodiny mají smysl tak v půlce srpna. Dejte zase hrášek,ten rychlej a stihne to. Nebo mrkev. Cibulku nevím...když neudělá slušnou cibuli, udělá dobrou nať.

Datum: 15.07.12 21:31

uz jsme to tu sice psala,ale nevadi,muzete i cervenou repu,jeste naroste,je velmi zdrava.

Datum: 15.07.12 21:38

nj ale jak si pamatuju na skolni jidelnu, tak repu jedlo max 1% lidi z cele skoly :)

Datum: 16.07.12 18:29

To je pravda ze nekomu nechutna,ale leky nejsou take na chut moc dobre.jde o to ze takova stava z cerstve repy,je za tisic leku.Ja se vzdycky uplne poozdravim,citim to na sobe.Jinak je vyborna nakladana s bilym zelim.

Od: viky®
Datum: 15.07.12 21:41

Dostala jsem radu od zahradníka. Když se vyndávají první brambory, tak se nasadí nakládačky okurky, které rostou později a rodí až do zimy. Chci to vyzkoušet, jen tak. Jen můj názor.

Datum: 15.07.12 22:14

Opravdu můžete dát další hrášek, nebo ten cukrový. Právě jsem to udělala. Jestli nechcete, tak karotku, nebo fazolky - ty na lusky, já je miluji, a mrazím si je na celou zimu sama.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.07.12 15:33

Dělám to přesně jako Suzy. Předevčírem jsem vytrhala hrášek, upravila záhonek a ještě týž den nasela hrášek další. Mám tak 2 sklizně. Za ty roky, co to dělám, se mi jen jednou stalo, že se brzy ochladilo a už nedozrál. Jinak máme každý rok křehký hrášek dvakrát za sezónu. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.12 20:08

Kdyz nedozraje,je dobry i zaryt jako hnojeni.Pri tleni se z neho uvolnuje vapnik.

Od: roko20*
Datum: 19.07.12 21:49

muže i cuketu?

Datum: 20.07.12 21:34

Teď, v této době, cuketa asi ne. Nevím to přesně, ale cukety a jiné dýně už plodí.

Od: buss®
Datum: 19.07.12 21:51

Cokoliv co stačí do konce září vyzrát. I teď budu zemááky.

Datum: 21.07.12 00:56

Sklidili jsme česnek a hned zasadili předklíčené brambory.

Od: asiasi*
Datum: 22.07.12 12:15

Na prázdné sklizené záhony vysévám další mrkev, červenou řepu, doma předpěstované rané kedluby a brambory - vše je křehké, zvláště je to poznat u mrkve, která není pořeba ani moc škrábat a brambory jsou jak ty rané, krásně se svléká šlupka. Chce to zkoušet - chybami se člověk učí.

doplněno 22.07.12 16:57:

Ne všechno je možné zchroupat - také mi něco nechutná, ale řeším to tak, že si presuji čerstvé šťávy z míchané zeleniny např. mrkev, rajčata a červená řepa, později i jablka a to je dobré, takto využiji i okurky a teď blumy, mimo to mám ráda i různé saláty , dělám kedlubnové zelí, jako přílohu dušené fazolky, mrkev - zahrádka v létě je plná potravy

Datum: 22.07.12 12:52

včera jsem sázel hrášek, má vegetační dobu cca 60 dnů, takže ten je na jistotu. Po vzoru zdejších jsem před chvílí vysel mrkev (docela jí věřím, i když má vegetační dobu 110 dnů, ale část jí sklízím skoro až za mrazů) a taky cibuli ze semínka. Letošní cibule už je venku a je menší, poválel jí vítr, takže by už nerostla a zdálo se mi, že dokonce zahnívá. Na tu jsem zvědavý, ale moc tomu nevěřím.

Ředkvičky nechejte na konec srpna nebo až na září. Zkusil jsem jí vysít před měsícem a celá šla do kompostu, je moc teplo.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.