Mšice na jahodách

Od: Datum: 15.07.12 18:45 odpovědí: 15 změna: 26.07.12 20:30

Prosím o radu, jahody mi napadly mšice :( Nekteré stonky jsou uplně obalené. A to mám keříky obsypané květy a jahůdkami, jen dozrát :( Minulý rok se mi to stalo taky, ale před květem, tak jsem použila FAST postřik, ale co mám použít teď, abych si nezničila květy a zelené jahůdky mohla po dozrání v klidu sníst?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 15.07.12 18:49

škoda že jste postřik nepoužila preventivně , nyní mám pocit, že nic asi nepomůže s tím, že by jahody pak byly k jídlu

Datum: 15.07.12 18:52

rozmačkat rukou

Od: des*
Datum: 15.07.12 18:53

Nastříkat ovečkovým Lanolinem=neškodné a funkční.

Od: viky®
Datum: 15.07.12 19:28

Dobrý den. Dejte si do ručního postřikovače trochu Jaru ( na nádobí) a vodu. Tlakem stříkejte na jahody a dívejte se, jak mšice sjedou dolů. Udělejte to jednou, dvakrát. Pak jahody opláchněte postřikem, jen vodou. Když dáte, lžičku jaru, do 1 litru vody, tak vám to nemůže ublížit a jahodám také ne. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Od: arlene
Datum: 15.07.12 19:33

Díky moc za radu s jarem, hned jdu zkusit! A za jak dlouho po jarovém postříku to mám postříkat čistou vodou?

Datum: 15.07.12 19:48

radeji mydlovou vodu nez jar

doplněno 15.07.12 19:49:

z klasickeho mydla vymoceneho vymydleneho ve vode

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.07.12 19:50

Tak mě napadá, dle odpovědí, že jde asi o něco, co prostě mšice má udusit a mělo by to být mastné. Napadl mě ještě normální řepkový olej s vodou...

Datum: 15.07.12 19:59

mastne ne :) proste nejaky povlak ktery na nich ulpi, nejlepe mazlavejsi mlecna mydlova voda (protoze obycejne mydlo jde nejlepe smyt at uz destem nebo ostrikanim vodou az chcipnou a neobsahuje zadne latky, ktere by vadily v pude)

Datum: 15.07.12 20:08

Děkuji moc! zkusím to postříkat. Mám je pod střechou, takže postříkat čistou vodou mám pak až zítra? Nebo třeba za hodinu?

Datum: 15.07.12 20:29

spis zitra.. a kdyztak druhou sadu pokud se jim nechce :) vsak uvidite, my to nechavali byt vetsinou, pokud zalivate konvi tak to sleze

Od: viky®
Datum: 15.07.12 20:50

Dobrý den. Když postříkáte jahody Jarem, mšice sjedou dolů, tak to klidně po hodince postříkejte vodou. Jakmile za pár dnů, uvidíte někde nějakou mšici, zase postřik opakujte. Je to vyzkoušené na třešních i jiných mšicích.

doplněno 17.07.12 13:36:

Ještě k postřiku. Když to dáte do postřikovače, třeba takového, jako je na obrázku, tak se dá nastavit tlak. Všechny mšice tlakem a jarem dostanete dolů. Podobný postřikovač jsem koupila V Lidlu asi za 50,- Kč. Mšice z listů stromu, jely jako blesk.

Datum: 17.07.12 12:51

moc děkuji za rady, postříkala jsem vodou s trochou jaru a pak druhý den ráno jsem to zalila klasicky konví,. Je tam tak o polovinu méně mšic, takže to asi zopakuju ještě jednou... Snažím se stříkat to na stonky u kořene, tam je mšic nejvíce, naštěstí nejsou na plodech a květech, které jsou vysoko na rostlině.

Datum: 26.07.12 19:39

Tak jsem se zbavila mšic a nový problém :( Konce listů jahodníku mají hnědé okraje. Jen ty zubaté okraje a vypadá to jakoby uschlé, ale není, je to hnědé. Co s tím? Jahody normálně zrají a plodí, na to to asi nemá vliv.

Datum: 26.07.12 20:19

Na jahodách máte okrajovou spálu listů. Podle mě jahody dost hnojíte. Píšete, že je pěstujete pod střechou a tím se vám hromadí hnojivo v zemině. Zde není možnost vyplavování deštěm nadbytečné hnojivo. Jahody pouze zalévejte, letos už nehnojte, ani na podzim.

Datum: 26.07.12 20:30

No já je právě nehnojím vůbec. Jen když jsem je sázela, tak jsem trochu zalila slepičincema. Ale jen malinko, od té doby vůbec nic. A objevilo se to až teď. Právě jsem si říkala, že bych přihnojila, tak to bych tomu dala

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.